Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Žaneta (†35) zemřela po banální operaci: Viktorka (5) neví, že mámu už nikdy neuvidí!

Autor: shp - 
10. února 2014
22:01

Touha po druhém děťátku přivedla Žaneta Salanciovou (†35) ze slovenských Krompach do nemocnice. Na vaječníku měla cystu, kterou se rozhodli odstranit při banální operaci. Ta se však zvrtla a maminka malé Viktorky (5) zemřela. Její nebohá dcerka stále neví, že maminku již nikdy neuvidí.

Příbuzní se nyní bojí o Viktorku i o zdrceného manžela Ladislava (35). Muž chodí jako tělo bez duše a je na tom psychicky velmi špatně. Rodina se již kvůli pochybení lékařů obrátila na Úřad pro dohled nad zdravotní péči a podala i trestní oznámení na policii.

Žanetě v krompášské nemocnici vyoperovali cystu, ale její stav se den poté zhoršil, a tak ji uvedli do umělého spánku. Žena však dostala embolii a zemřela. „Byla jsem za ní ihned po operaci. Komunikovala se mnou, ale měla bolavé tělo. Druhý den jsem ji viděla na aru bez duše. Se zetěm jsme se na chodbě rozplakali,“ řekla Novému Času Žanetina maminka Anna Hamráková (56).

Po smrti Žanety Ladislav zkolaboval a skončil v téže nemocnici. „Chodí jako tělo bez duše, nic nejí. Milovali se, měli velmi šťastné manželství. Žili jeden pro druhého a pro Viktorku,“ prohlásila sestra zesnulé Martina Veseleňáková (33). „V létě plánovali jet do Itálie. Viktorka se stále ptala, zda bude mít sestřičku nebo bratříčka,“ dodala. Chudinka holčička stále neví, že ji maminka již nikdy nepohladí.

hofihofi ( 11. února 2014 02:47 )

Z jakeho oboru lekarstvi mas atestaci, ze tak mluvis? Asi z zadneho, protoze takove neznalosti jdsem nevidel, Mas vubec poneti co je to bolest, to je totiz pouhy mozkovy vjem. Tady kazda zasvecene basni o necem co nezna.

abzk ( 11. února 2014 00:22 )

Můžeš mi prozradit kde že a kdy že se dříve mohli přetrhnout jen aby nějak co nejvíce pacientovi pomohli a brzo se uzdravil, měli z toho velkou radost...????? To tak možná platilo Na Homolce pro papaláše ale v běžnejch špitálech to bylo za komančů otřesný. Pokoje jak ratejny až pro dvacet pacientů. Sestra se tam ukázala maximálně 2x za den, nebýt chodících pacientů tak by mísy smrděly na pokoji celej den. Když si někdo stěžoval, tak byl hned ocejchovanej jako potížista. Lékařská péče na úrovni rozvojových států protože nebyly devizy na nové léky a lékařské přístroje. Kdo doktora nepodmáznul, ten trpěl jak pes......Stálo to za daleko větší hovvno než dneska

nemocna ( 11. února 2014 00:02 )

Nevím proč je ted tak populární dávat pacienty do umělého spánku, prý aby si tělo odpočinulo a nabralo síly, blbost, spíš se vše otupí, ochabne až člověk úplně odejde, nikdy se už nevzbudí, šetří léky od bolestí, že když člověk je uspaný neví o bolestech omyl!! stále cítí, trápí se a přitom nemůže tím pádem dát nic najevo, nesouhlaste s umělým spánkem budte proti!

nemocna ( 10. února 2014 23:45 )

Je to hrozné, tak mladá a na blbou cystu, chudák manžel s holčičkou, bude to pro ní šok, měli by jí pomalu na to připravovat, sama mám několik zkušeností po nemocnicích a různých lékařů, můžu vám říct že se to ve zdravotnictví změnilo a to k horšímu, nemyslím tím placení, nedostatek léků, ale chování lékařů, dříve se mohli přetrhnout jen aby nějak co nejvíce pacientovi pomohli a brzo se uzdravil, měli z toho velkou radost, ale ted na pacienty kašlou, jsou jim lhostejné, dělají jen že něco dělat musí vše odflinknout, je jim jedno že máte nějaké následky, nebo zhoršení zdravotního stavu, svou práci odbili, propustí domů a doma si pomoz jak chceš, zavolat pohotovost - zaplatit - poslouchat nadávky jestli to nešlo vydtžet do rána?! a tak úmrtí přibívá, zcela zbytečné jen kdyby se lékaři pacientovi chovali jako dřív, chtěli mu co nejvíce pomoci a uzdravit je, od převratu mě to připadá, že jako by měli nařízeno, že kdo je více nemocný nechat jej tak, že není prosperující pro stát, museli by mu platit důchod, léky a tak je pro stát lepší, když nemocní umřou a žít budou jen ti co můžou pracovat pro stát, pomalu ale jistě se nemocní likvidují

odetka.odetka ( 10. února 2014 23:21 )

Smutne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa