Herce Matáska s Dolanským čeká soud kvůli falešným řidičákům!

David Matásek a Jan Dolanský mají problém. Údajně podplatili vydání řidičáku na silnější motocykly.
Autor: lvi - 
4. 2. 2014
07:36

Kauza obřích rozměrů. Tak by se bez nadsázky dal nazvat případ podivných praktik během vydávání řidičských průkazů, respektive obchodu s nimi. Nyní v souvislosti se zmíněnou kauzou uvízli ve spárech vyšetřovatelů i populární herci David Matásek a (50) a Jan Dolanský (35)!

Oba herci totiž patří do početné skupiny lidí, na které chebský státní zástupce Viktor Böhm podal minulý týden obžalobu za to, že si u zkorumpovaných majitelů autoškol koupili řidičák, aniž by absolvovali lékařské vyšetření, výcvik a závěrečné zkoušky.

Matásek a Dolanský si údajně podle státního zastupitelství měli v červnu 2012 zaplatit rozšíření řidičského oprávnění na nejsilnější motocykly. Nejprve nařčení odmítali a označili ho za „mediální blábol“, nyní ale podle listu Právo se státním zastupitelstvím spolupracují.

Postavili se k tomu čelem…

Podle Práva jsou nyní herci nápomocni státnímu zástupci Böhmovi doslova příkladně. „Žádné hvězdné manýry, naopak. Na rozdíl od jiných obviněných spolupracovali. U výslechu se nevykrucovali, nemlžili a ani se nesnažili nějak kličkovat, aby z toho vybruslili. Prostě se k tomu postavili čelem,“ řekl zdroj obeznámený s případem.

Aféra se podle státního zastupitelství týká až devadesáti osob. Oběma hercům hrozí za podplácení až dva roky vězení. Už nyní je takřka jisté, že přijdou o řidičské oprávnění.


Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

abzk ( 4. února 2014 19:08 )

Ty ses nikdy nedostala dál než k tříkolce, co huso? Proti tomu, co umí žadatel o rozšíření řidičáku díky mnohaleté praxi, tedy vžité používání předpisů bez nutnotsti je umět doslovně recitovat, umí nováček úplný hovvno akorát má nabiflovaný předpisy, co stejně v praxi nezvládá Komisaři co vyhazujou lidi za to že nedržej volant za deset dvě a pak významě zamrkaj, jako že za bakšiš by se to dalo přehlídnou, jsou na přeshubu. Až si tam udělaj pořádek, zamezí se nesmyslný buzeraci, všechno bude řešený fér a pružně, nebudou si lidi rozšíření kupovat, protože už nebude problém si ho rychle a bez nesmyslnejch komplikací udělat.

abzk ( 4. února 2014 18:53 )

jana999 ( 4. února 2014 18:12 )

no to jsou zase bláboly, to co má umět žadatel o čerství řidičák, by měl tenhle umět taky, když chce jezdit velký mašiny, tak se hold musí našprtat, hlavně motorkáři jsou dobrovolní dárci orgánů

e.44 ( 4. února 2014 14:07 )

...dělat...

e.44 ( 4. února 2014 14:02 )

Kde berou řidičáky cikáni? Tam co třeba Vietnamci a další co mají právo na předkladatele a právo děla zkoušky ústně. Zkrátka něco zamumlaj, překladatel to přeloží do jemu notoricky známé správné odpovědi a je to. Jízdy už se pak nějak "zašmoulej". Jednou jsem čekala na někoho na Budějárně a na 200 metrech tam jízdu "absolvovalo" pět cikánů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa