Německo chystá třetí balík pomoci pro zadlužené Řecko

Ilustrační foto
Autor: ČTK, lvi - 
2. 2. 2014
08:25

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble připravuje třetí balík pomoci pro zadlužené Řecko, který by mohl mít hodnotu až 20 miliard eur (zhruba 550 miliard Kč). Informoval o tom na svých internetových stránkách německý list Der Spiegel s odvoláním na dokument ministerstva financí.

Mezi možné formy pomoci podle listu patří další snížení řeckého dluhu věřiteli či dodatečný program, jehož prostřednictvím by Řecko mohlo získat nové peníze z evropského záchranného fondu ESM. Řecko již dostalo od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF) dva balíky pomoci v celkové hodnotě 240 miliard eur.

Výměnou za tuto pomoc řecká vláda zavedla masivní výdajové škrty, snížila důchody a mzdy a opakovaně zvýšila daně, což prohloubilo útlum ekonomiky a vyvolalo protesty obyvatel.

Spiegel upozornil, že nová pomoc by vyžadovala, aby řecká vláda realizovala reformy s větším odhodláním než doposud. Dodal, že podle mezinárodních věřitelů zatím vláda uskutečnila pouze méně než polovinu slíbených reforem.

Řecká ekonomika se už šest let nachází v recesi, letos však vláda počítá s návratem k hospodářskému růstu. Míra nezaměstnanosti v zemi se v říjnu vyšplhala na rekordních 27,8 procenta.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zabibol ( 2. února 2014 19:12 )

Nic jim nedávejte. Stejně Vás budou nenávidět. A makat stejně nebudou. Jsou to komunisti. Nefachčenka.

japos22 ( 2. února 2014 10:54 )

Je to jen politika, která má okázat, že EU je solidární, Řekové si nic takového nezaslouží, měli by se sami víc snažit

japome ( 2. února 2014 10:50 )

japome ( 2. února 2014 10:50 )

sores ( 2. února 2014 10:37 )

No chtěla bych brát jejich důchody 30 až 40 tisíc! Měl by každý řecký důchodce dostat český důchod 8 až 10 tisíc a nikdo by jim nemusel pomáhat.5 až 7 tisíc se dá za bydlení teplo,vodu,elektřinu,popelnici,televizi,mobil atd. a 3 tisíce zbude na měsíc na levné jídlo,oblečení,kulturu atd.To by si měl každý řek vyzkoušet jak se žije v Česku za 43 let poctivé práce .Ten kdo bere přes 10 tisíc už je to bráno jako nadprůměrný důchod.I poláci berou více o němcích a rakušanech nemluvě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa