Mír v ohrožení! Papežovy bílé holubice napadl racek a vrána

Autor: oj - 
27. 1. 2014
14:33

Pro miliony křesťanů na celém světě jsou symbolem míru. Pro párek hladových dravých opeřenců však nebyly bílé holubice, které z okna Apoštolského paláce vypustil papež František, nic víc než nedělní snídaně.

Holubice nechal papež z okna Apoštolského paláce na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu vypustit dvěma dětmi po tradiční modlitbě Anděl Páně. V tu chvíli se však z nebe snesl hladový racek následovaný vránou. Racek jednu z holubic přitlačil ke zdi a zakousl se ji do ocasu. Odlétl ale s nepořízenou. Zobák měl plný pouze peří. Jeho oběti se podařilo uniknout.

Vrána se vrhla na menší z dvojce holubic, když odpočívala na parapetu. Před zraky desítek tisíc věřících se pokusila ulovit nedělní snídani. Ani tentokrát neskončila holubice v žaludku hladového ptáka a po několika krušných chvilkách se jí podařilo uniknout.

Papež se modlil za Ukrajinu

Papež František vyzval k ukončení násilí na Ukrajině. "Jsem ve svým modlitbách s Ukrajinou. Hlavně s těmi, kdo v minulých dnech přišli o život a s jejich rodinami," uvedl. "Pevně doufám, že dojde ke konstruktivnímu dialogu mezi institucemi a občanskou společností, zabrání se každému násilí a v srdci všech převáží duch pokoje a hledání obecného dobra," dodal.

Nepokoje na Ukrajině namířené proti prezidentu Viktoru Janukovyčovi si vyžádaly nejméně tři mrtvé.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kapsa72 ( 27. ledna 2014 21:30 )

mno, jak tak koukam jak dneska lide se k sobe chovaji,myslim celkove,tak jsme uz stejne v p.rdeli,poselstvi neposelstvi..

mortis69 ( 27. ledna 2014 19:26 )

Ááááámen

japos22 ( 27. ledna 2014 19:24 )

Poselství je jasné - vše se v dobré obrátí, i když vyklouznem jen o fous

naidka ( 27. ledna 2014 16:40 )

a vrána zabloudila až k nám.

kapsa72 ( 27. ledna 2014 16:26 )

zatim

Zobrazit celou diskusi
Další videa