Krvavý diktátor Kim: Nechal popravit i bratrance a vnoučata!

Autor: ČTK, piffk - 
26. 1. 2014
11:43

Svého strýce Čanga nechal údajně předhodit vůdce KLDR Kim Čong-un hladovým psům, kteří ho roztrhali. Přímé důkazy pro to nejsou a zní to jako extrémní zúčtování, jenže v KLDR je patrně možné vše. Krvavý diktátor Kim však v popravách pokračuje! Podle posledních zvěstí nechal údajně popravit i celou Čangovu rodinu. Tedy své bratrance, jejich manželky, vnoučata...

Popravy se podle všeho uskutečnily už loni v prosinci a týkaly se všech pokrevních příbuzných, tedy například Čangových sourozenců, jejich dětí a vnuků. "Popravy Čangových příbuzných mají zajistit, aby po něm nezbyla ani stopa. Vyhlazení jeho okruhu stále běží, ať už se týká příbuzných nebo spolupracovníků," tvrdí tvrdí jihokorejská agentura Jonhap, podle které o popravách informovalo několik zdrojů.

Někteří Kimovi příbuzní prý byli popraveni před očima svých sousedů, když se vzpouzeli v momentě, když si pro ně přišly Kimovy jednotky. O život měla přijít i Čangova sestra a její manžel, který zastával post velvyslance na Kubě. Popravě neunikl ani Čangův synovec, velvyslanec v Malajsii, a jeho dva synové. Mrtví jsou pak také synové a dcery a dokonce i vnoučata dvou Čangových bratrů. Ušetřeni byli údajně jen někteří členové rodiny, kteří nebyli s Čangem pokrevně spříznění.

Krvavé zúčtování s Čangem: Fakta, nebo fikce?

Kimův strýc Čang Song-tchek byl přitom dlouho považován za druhého nejmocnějšího muže KLDR. Šedou eminenci. Zastával funkci místopředsedy Komise národní obrany a v roce 2011 po smrti Kim Čong-ila, otce současného vůdce KLDR, výrazně pomáhal teprve třicetiletému Kim Čong-unovi při upevňování moci.

Jenže podle řady analytiků Čang se svou manželkou Kim Kjong-hi (sestrou Kim Čong-ila) ve skutečnosti Severní Koreji vládl. A tak se patrně stal nepohodlným. V oficiálních severokorejských médiích objevují nyní "podložené" informace, že byl sukničkář, narkoman, gambler a pučista, ovlivněný kapitalistickým způsobem života.

Čang byl popraven začátkem loňského prosince za údajnou velezradu v rámci rozsáhlé čistky. A to údajně zvlášť krutým způsobem. Měl být zaživa roztrhán zdivočelými psy, což uvedl čínský web Wen Wej Pcho. Spekuluje se, zda šlo o smyšlenku, nebo reálnou verzi. Hongkongský deník si původ zprávy nechal pro sebe.

Experti téhle verzi popravy příliš nevěří, drží se původního Čangova osudu - popravčí čety. Jenže najdou se i další, kteří to rozhodně nevylučují! "Jakákoli krutost je v KLDR možná, ale tohle i tak zní jako extrém," uvedl profesor z anglického Leedsu Aidan Foster-Carter, který se KLDR zabývá. Upozornil však: "Zabití Čang Song-tcheka bylo ovšem ukázkou státního teroru, a takto veřejná čistka ukazuje, že se armáda a King Čong-un snaží varovat lidi, aby se nebouřili."

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanklaus ( 27. ledna 2014 14:12 )

Vždyť se směj vlastní blbosti, když nic jinýho aspoň si utužíš zdraví. Jinak jediný co ti může pomoct od toho aby tě tu měli všichni za idiota je řídit se vlastní radou a pak si změnit nick aby se s tebou netáhla ta tvoje zavšivená pověst.

kobyla1 ( 27. ledna 2014 12:22 )

Ty by si mě rozesmál potrefenej. Vážně si myslíš, že ty se tu chováš jako inteligent? Nedělej si legraci. Smiř se s tím že jsi debil. Bude se ti žít lépe

satanklaus ( 27. ledna 2014 09:57 )

Ty sem nechodíš řehtat idiotům, ty se tu sám projevuješ jako totální idiot.

kobyla1 ( 27. ledna 2014 05:22 )

No ty toho evidentně nechápeš mnohem víc

kobyla1 ( 27. ledna 2014 05:19 )

Tak tam zajeď a dej mu co proto. Nebo umíš machrovat jen na diskuzích?

Zobrazit celou diskusi
Další videa