Rodinná láska až za hrob: Chlapec se zabil, aby bratr přežil!

Chlapec se zabil, aby zachránil svého staršího bratra. Rodiče totiž neměli peníze na léčbu obou. Jeho čin vzbudil velkou vlnu zájmu.
Autor: Eva Kroupová - 
26. ledna 2014
06:33

Čínští bratři Chung-chuej (23) a Chung-tchao Kao (†18) náhle oba potřebovali transplantaci ledvin. Ten mladší se ale rozhodl raději zabít, aby zbavil rodiče problémů.

Nemoc obou synů přišla v roce 2010. Rodiče by se pro své nemocné syny obětovali, ale byli jako dárci nevhodní. Kvůli drahým účtům za léčbu rozprodali veškerý majetek.

Nemocnice stále nemohla najít vhodné náhradní ledviny a finance i čas sourozenců mizely. Chung-tchao se proto rozhodl spáchat sebevraždu. Vypil smrtící koktejl z pesticidů, po němž několik minut umíral v agónii.

Zanechal po sobě jen vzkaz: „Bratře, když tě vyléčí, dej mi vědět. To mi bude stačit.“ Svou smrtí upoutal pozornost mnoha lidí, kteří se rozhodli finančně vypomoci Chung-chuejovi. Nakonec se našel i vhodný dárce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jarmusch ( 26. ledna 2014 15:53 )

Příroda ví co dělá ?

mortis69 ( 26. ledna 2014 11:01 )

...a proč by to měl někdo dělat? Přírodu stejně neoblneš.Ta dobře ví co dělá a když se něco pokazí,stejně si ho vezme Odjakživa platí,že přežije jen životaschopný jedinec a uměle někoho udržovat při životě nemá smysl

pepen ( 26. ledna 2014 10:46 )

V Čechách by tohle nikdo neudělal!!!!!!

marlen52 ( 26. ledna 2014 09:07 )

tak tomu se říká obět

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud