Skandál v Plzni na Borech: Další průšvih ředitele věznice! Opsal diplomku! Ukradl i dřevo?

Autor: zb, lmk - 
22. ledna 2014
16:35

Opsat diplomku podřízeného je malér. Ředitel věznice v Plzni na Borech Petr Folk ale má další průšvih. Kvůli podezření z machinací se dřevem ho nyní vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIPS).

Jde o pokácené stromech v areálu věznice a před ní. „Rubalo se třikrát. Padly stromy u vězeňského parkoviště či u ubytovny před věznicí. Šlo o duby, jasany, akáty a topoly,“ řekl Blesku jeden z bachařů. Generální inspekce teď vyšetřuje, co se se stromy stalo a jakou mělo dřevo hodnotu.

Rozdílné sumy

Ředitel Folk totiž jejich cenu prý vyčíslil na 1500 Kč. Tak informoval šéfy na Generálním ředitelství vězeňské služby v Praze. Přitom účetní hodnota pokácených stromů měla být podle informací Blesku až 400 tisíc. Vyšetřuje se i verze, že si dřevo údajně odvezl ředitel a další tři bachaři.

„Ano, mohu potvrdit, že toto šetříme. Podnět jsme dostali z Generálního ředitelství vězeňské služby. Podrobnosti k případu ale zatím nemohu říci,“ uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorova. Ředitel Folk se odmítá k opsané diplomce i ke kauze pokácených stromů vyjadřovat. „Nechte to na šetření a pak se o tom můžeme bavit,“ řekl Folk.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ipsace ( 23. ledna 2014 05:14 )

Jeden horší než druhý. Shodit je ze schodů ...

ipsace ( 23. ledna 2014 05:13 )

Bohužel. Chovancem a Folkem to pokračuje. Nakopat jim tvrdě do hýždí, vykastrovat a vyhodit z práce trvale je pořád málo, jsou to také šmejdi Veterinářka

milofr ( 22. ledna 2014 22:37 )

tak to mu ani tak moc nepřeju, zvlášť jestli byl málo lidumil ke svým svěřencům!!

delavar ( 22. ledna 2014 20:48 )

moiaza ( 22. ledna 2014 20:29 )

Jaký skandál? V této republice je to naprosto běžná věc.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud