Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Boží znamení?! Blesk uštípl prostředníček soše Ježíše v Riu

Autor: pom - 
18. ledna 2014
17:44

Vypadá to skoro jako boží varování! Při čtvrteční bouři, jež se přehnala nad Riem de Janeirem, totiž přišla k úhoně i světoznámá socha Krista Spasitele, která se tyčí nad městem. Po úderu bleskem totiž třicetimetrový Kristus přišel o prostředníček pravé ruky.

Zdá se, že na Rio de Janeiro padl boží hněv. O čtvrteční noci se totiž nad brazilským městem přehnala děsivá bouře, jež zaplavila ulice a na některých místech připravila obyvatele o elektrický proud.

Na pokoji nenechala ani více než třicetimetrovou sochu Krista Spasitele, jež se už od roku 1931 tyčí na vrcholu Corcovado a shlíží na město. Kruté blesky, jež oblohu bičovaly, totiž zasáhly i Spasitelovy mírumilovně rozpřažené ruce a zbavily ho pravého prostředníčku.

Sochu má ve své správě arcidiecéze v Riu de Janeiru. Otec Omar Raposo svěřil rádiu Globo, že socha bude brzy opravena - mají totiž stále zásoby původního kamene, z nějž je socha vyrobena.

Není to poprvé, co socha přišla k újmě. V dubnu 2010 pokryli vandalové hlavu, hrudník i ramena nápisy, jež starosta Ria popsal jako "zločin proti národu". Vandalové využili lešení, jež bylo u sochy postaveno za účelem její renovace. Věty, jež se na soše objevily, odkazovaly mimo jiné na zločiny, při nichž byli zabiti obyvatelé Ria a které se neobjasnily.

alex0800 ( 20. ledna 2014 08:57 )

SKORO jako boží varování? Někteří by zkrátka nebrali v úvahu varování ani ústně či písemně.. Tedy Fuck off Jim též nebude stačit ;-)

annakarenina ( 19. ledna 2014 15:51 )

Navrhuji Kilimanjaro, tam to bude mit svuj efekt.

majojo ( 19. ledna 2014 14:52 )

U nás jsou pahroky docela nízké - to by zvládl i Duka, za vydatné pomoci věřících. Jo, kdyby chtěl vejš, nmusel by zamířit do Alp, možná do Himálaje - kéž by tam zůstal a dařilo se mu podle jeho schopností.

annakarenina ( 19. ledna 2014 14:07 )

Nejdriv by se ale s tou sochou na zadech musel vyskrabat na nejaky pahorek. Jinak nic.

vasek711 ( 19. ledna 2014 12:34 )

at to zbouraji.... stejne to jednou spadne.

Zobrazit celou diskusi