Pražský magistrát zavře Smetanovo nábřeží kvůli Blance

Kvůli tunelu Blanka zmizí auta z části Prahy  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ska - 
17. ledna 2014
07:15

A je rozhodnuto. Smetanovo nábřeží bude patřit pouze chodcům, cyklistům a tramvajím. Nikoliv jen o víkendech, ale nastálo. Uzavře se možná už letos.


Jakmile se otevře tunelový komplex Blanka, auta ze Smetanova nábřeží a Malé Strany půjdou pryč. Rozhodli o tom pražští radní.

„Jedná se o významný prvek dopravního zklidnění oblasti Malé Strany a Starého Města a snížení negativních a dopadů automobilové dopravy v centru města,“ píše se ve schváleném materiálu.

Městským částem, kterých se to týká, ale nikdo z magistrátu nedal vědět. „S panem primátorem jsem před několika měsíci jednal o možnostech omezení tranzitní dopravy v těchto úsecích. V žádném případě ale nesouhlasíme s úplným uzavřením. O tomto záměru nás nikdo neinformoval,“ reagoval na dotaz Blesku starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Podobně nesouhlasný postoj má i druhá městská část. „V Ječné a Žitné bydlí přes 2000 lidí, kteří už teď nemohou otevřít okna. Jsme dopravně nejvytíženější městská část a bylo by to smrtící,“ zlobí se zastupitelka Prahy 2 Aleksandra Udženija. Uzavření Smetanovo nábřeží a Malé Strany pro automobilovou dopravu je součástí silničních úprav, které souvisejí se zprovozněním Blanky. Jejich přípravu dostala na starost TSK.

bizon_pepa ( 17. ledna 2014 09:53 )

To jsem zvědav, kolik pumpiček tam bude jezdit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud