Nemravný výzkum: Čím více souložíme, tím jsme chytřejší!

Podle vědců zvyšuje sex počet mozkových buněk.
Podle vědců zvyšuje sex počet mozkových buněk.  (Autor: profimedia.cz - ilustrace)
Autor: ehr, shp - 
15. ledna 2014
23:04

Sex je dobrým nástrojem, jak si zlepšit kondičku. Vědci z University of Maryland teď zjistili, že je přínosný i pro náš mozek.

Při testech na krysách objevili, že po páření měla zvířata více mozkových buněk než předtím!  Tím se u lidí mohou zlepšit kognitivní funkce jako například paměť. Pravidelný styk pak může mít dobrý vliv na zvýšení mentální kapacity.

Podle odborníků se sexem ale nesmíte přestat. Krysy totiž po nějaké době sexuální abstinence zase »zhlouply«. Takže žádné otálení a šup na věc! Nechcete být přeci hloupí, že?

Vědci neupřesnili, jak často musím souložit, abychom se udržovali mentálně bdělí. Budeme tedy spoléhat na to, že čím více, tím lépe.

jana52 ( 16. ledna 2014 17:51 )

konečně jsem pochopila proč jsou něktěří totální blbci... jen se bojim, že tam teda patřím taky, au!

kacota ( 16. ledna 2014 10:04 )

Konečne pravdivý článek, že Popelko ?

turan ( 16. ledna 2014 09:08 )

A ja že prečo všetky veci od rebríka po atómovu ponorku vynašli šlapky!!!A to je tou "inteligenci"

siroky11 ( 16. ledna 2014 04:37 )

prokristapána - a mě bylo hned divné, že Cikáni a Karel Schwarzenberg jsou nějak moc chytří

podplachetkouosoba ( 16. ledna 2014 02:57 )

největší vliv bude mít ale pro mozek toho, co se mnou tam zezdola vládne

Zobrazit celou diskusi