Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Indonéská zoo hrůzy: Zvířata umírají v neskutečně krutých podmínkách!

Autor: piffk, kat - 
12. ledna 2014
15:51

Žaludeční potíže, podvýživa, otrava formaldehydem, plast v žaludku... To je jen zlomek skandálních úmrtí zvířat v indonéské zoo Surabaya, která právem dostala přezdívku »zoo smrti«.

Po celém světě čelí kritice za to, že zanedbává péči o svá zvířata – a ta proto umírají jak na běžícím pásu! Poslední obětí se stal teprve 18měsíční lev Michael – v kleci ho našli oběšeného!

Kdepak, určitě se neoběsil z nešťastné lásky, ve své kleci se podle vyšetřování zamotal do kabelů, kterými se nakonec uškrtil! Jeho tělo zkrátka bezvládně viselo za krk v kleci. „Pravděpodobně si s nimi nějak hrál a asi se do nich nešťastně zamotal,“ vysvětlil mluvčí zoo Agus Supangkat.

Další zvěrstva

Zvířata v Surabayi umítrají jako na běžícím pásu: Tygr dostal maso napuštěné formaldehydem, velbloud vyhladověl k smrti, žirafa zemřela po sežrání 20 kilo plastu. Atd., atd... Zatím posledním případem byl pakůň, který zemřel jen 2 dny před lvem Michaelem – zabily ho střevní potíže.

Svět protestuje

Není divu, že se po zveřejnění fotografií dokazujících, v jak otřesných podmínkách zvířata v zoo Surabaya žijí, množí petice žádající důkladné prošetření zahrady, případně její zavření.

jana999 ( 13. ledna 2014 16:37 )

já nechápu proč když na to nemají nenechají ty zvířata v přírodě

bibijana ( 13. ledna 2014 12:24 )

PS:neberte mě za slovo,že v této diskusi.Myslím to všeobecně v diskuzích o zvířatech.Konkrétně poukazuji na vulgaritu příspěvků Pavla219-evo.Nechápu tu jeho zlobu,nenávist, a to už nemluvím o těch výrazech.Ale mě může nazvat všemi jmény zvířat,já se neurazím,protože mám zvířata,na rozdíl od některých jedinů, v úctě.

bibijana ( 13. ledna 2014 12:14 )

naidka:tak,to jsi mě potěšila .Po celou dobu,co na Blesku diskutuji,mám vypsaný celý seznam,jak tomu říkám,spřízněných duší týraných zvířat.A je vás opravdu hodně!Vždyť i v jiných tématech vidím,jak máme podobné názory.Vlastně -jediný negativ je Pavel219-evo.Ten,jak se objeví,tak pro mě diskuse skončí.Škoda,mohli bychom si vyměňovat zkušenosti,rady,utěšovat se a tím si pomáhat snášet těžkosti života.Ale vulgárním příspěvkům,tak těm čelit fakt nedokážu.Bohužel,Blesk jako první nedodržuje pravidla diskuse.Všem přátelům zvířat posílám ,ale vám,redaktoři blesku, za to,že zveřejňujete vulgární příspěvky hlavně v diskusi u týraných zvířat, dávám

negomba ( 13. ledna 2014 12:11 )

To je sice pravda, že na tom nejsou sami nijak jupí, ale když vidí, že ty zvířata trpí hladem, že je neuživí.... tak je mají nabídnout do jiné ZOO a dostali by ještě zaplaceno. To ale neudělali. Koukají na ty nebožátka jak se jim ztrácí před očima s lhostejností?? Já vám řeknu, že takové věci bych velmi krutě trestala! Máme do toho co mluvit! Jsou to zvířata nás všech, žijeme na jedné planetě! Lidé se umí bránit, zvířata notabene uvězněná nikoli!!

negomba ( 13. ledna 2014 12:02 )

Ano, za vším, co se děje na té naší překrásné Zemi velešpatně stojí člověk!! Od ničení Matky Přírody na všech úrovních, až po devastaci zvířat. Příroda si jednou poradí, ale co zvířata?? Kolik druhů již vymřelo díky člověku.. Člověk je fakt největší zlo na této planetě!

Zobrazit celou diskusi
Další videa