Polární vír v USA: Je skoro minus 40! Mrznout má i na Floridě a ven nesmí ani lední medvědi!

Autor: Štěpán Šimůnek - 
8. ledna 2014
07:01

USA drtí nejhorší mrazy za posledních 20 let; pocitové teploty klesají až k vražedným hodnotám kolem -50 °C! A zima je tak brutální, že v zoo v Chicagu dokonce nepustili ven ani lední medvědy a tučňáky!

Vlna mrazů způsobená tzv. polárním vírem postupuje ze středozápadu na severovýchod Spojených států. V New Yorku a okolí se během pouhých 24 hodin ochladilo z pondělních deštivých 13 stupňů na minus 16 °C, tedy skoro o 30 stupňů! A mrznout má i na Floridě, což tam přitom nezažili už desítky let!


Jedním z nejvíce zkoušených měst je Chicago, kde dávno zamrzla všechna jezera a spadlo 60 cm sněhu. Šéfové tamní zoo ovšem sáhli k nezvyklému kroku – nechat v teplých kotcích i zvířata, která by přitom na zimu měla být zvyklá. A to včetně ledních medvědů! „Jenže v divočině většinou žerou tuleně, díky kterým si vytvoří silnou vrstvu podkožního tuku. My je tak ale pochopitelně nekrmíme,“ prohlásila Sharon Dewar, mluvčí zahrady Lincoln Park. Podobná situace je i v Pittsburghu, kde pro jistotu »uklidili« tučňáky a orly skalní.

Není škola, nelétá se

Kvůli mrazům by ven neměla pochopitelně vycházet jen zvířata – například v Minnesotě nařídil starosta zavřít přes 2 tisíce škol do doby, než se oteplí.

Aerolinky ruší tisíce letů, protože zima ohrožuje zdraví personálu a zamrzá kvůli ní palivo. Mráz, s nímž se potýká více než třetina USA, doposud zabil 16 lidí, číslo však nejspíš poroste.

-31 °C To je údajně včerejší nejnižší teplota, naměřená  v Crane Lake v Minnesotě.

simeon ( 13. února 2014 08:56 )

to banderas: jakou chcemií ses nacpala ty než si tohle vyplodila?

lounyc ( 10. ledna 2014 23:52 )

bandras.. prosim tebe ty uz to necti ani zredene, vsadim se ze ty musis mit kerku na cele ve se znenim I U2B lol

_banderas ( 10. ledna 2014 19:54 )

Nevím, co bylo před 20 lety, ale vím, jak umí ovlivňovat počasí dnes. Chemtrails a haarp systém, počasí cobydup vytvoří, proto ty šílené anomálie. Přitom nás chemicky sprchují. Čtěte na youtube. Sama jsem to na obloze pozorovala, je to fakt.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud