Dcera palestinského velvyslance: Na facebook si dala fotku s mrtvým otcem

Autor: ljš - 
3. ledna 2014
14:51

Rodina palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála (†59) prožívá obrovskou bolest. Krom manželky (52), která jeho tragické smrti přihlížela, po něm zůstaly čtyři děti. Jedna z jeho dcer si včera na facebook umístila jejich společnou fotografii.

Kondolence a vyjádření účasti zaplavily facebookové profily dětí palestinského velvyslance, který ve středu zemřel při výbuchu ve své rezidenci. Upřímnou soustrast jim vyjadřují nejen jejich spoluobčané z Palestiny, ale také kamarádi z Česka a Slovenska, kde Džamálovy děti studovaly.

Jeho dcera Hadil na svůj profil umístila fotografii, na které vedle svého tatínka s úsměvem pózuje. "Nejúžasnější člověk, můj anděl. Ať tvá duše odpočívá v pokoji," napsala k ní.

Atentát

Přestože česká policie nadále trvá na tom, že za jeho smrtí nestojí úmysl třetí osoby, rodina je podle slov velvyslancovy starší dcery Rany (30) přesvědčena, že se jednalo o atentát.

"Když se můj otec před několika dny vrátil na velvyslanectví v Česku, byl trezor noc před výbuchem převezen českou stěhovací společností do jeho domu," uvedla. Také doplnila, že výbuch nevyšel z vnitřku trezoru, ale z jeho spodku. Matka, která byla výbuchu přítomna, jí řekla, že detonace schránku nepoškodila. "My jako rodina jsme přesvědčeni, že to byl zločin. Chceme zjistit, co se stalo," dodala.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

slider ( 4. ledna 2014 18:34 )

Je hezka. Urcite to Mosad udelal. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Israeli_assassinations

babana ( 4. ledna 2014 14:28 )

Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý si myslí, že Česká republika mohla Palestincům sloužit jako překladiště zbraní. Uvedl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz v reakci na nález zbraní v objektu budoucí palestinské ambasády po středečním výbuchu, který usmrtil palestinského velvyslance "Možná tu mluvíme o celé dobře organizované distribuční síti zbraní a výbušnin, kdy se pod diplomatickým krytím uskutečňuje rozsáhlý transfer zbraní s přesnými adresáty výzbroje," řekl Šedivý. Podle dostupných informací se v objektu budoucí palestinské ambasády v Praze - Suchdole našlo údajně sedm desítek střelných zbraní, které neprošly českou evidencí. Palestinská strana jejich výskyt nevysvětila. "Děsí mě to. Jde nejen o flagrantní porušení diplomatických norem a zvyklostí, ale i bezpečnostních zásad v uchovávání takového arzenálu - odtud i tragická smrt velvyslance Džamála Muhammada Džamála," uvedl jednašedesátiletý Šedivý. Palestinští představitelé podle něj zatím při vyšetřování "hrají divadlo". Případné vysvětlení, že zbraně měly sloužit k obraně velvyslanectví, podle něj neobstojí. Palestince totiž v České republice nikdo neohrožoval. " http://www.novinky.cz/domaci/323554-praha-mohla-byt-pro-palestince-prekladistem-zbrani-tvrdi-se divy.html Islámští pošuci, mezi které Palestina patří, jsou mírumilovní a o nás, kteří říkáme, ať táhnou z ČR pryč, říkají, že jsme xenofobní a rasisti. Vidím to na dvě možné varianty: buď ho někdo zlikvidoval a asi k tomu měl důvod, (vylezlo konečně na povrch, co tam skladují a buhví, kolik toho za ty roky ambasádou prošlo),nebo se odpálil nedopatřením při manipulaci s výbušninou, bůhví komu určenou, stejně jako ten arzenál zbraní, prostě překladiště.

japos22 ( 3. ledna 2014 22:55 )

Blahopřeju

milisch ( 3. ledna 2014 22:52 )

Výsledek testu Drbání je pro vás zábava

milisch ( 3. ledna 2014 22:49 )

Hmm, zajimave, jdu na to.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud