Klause málem přejel legendární Schumacher: Jak to přesně bylo?

16. 12. 2013
21:00

Legendárního německého pilota F1 Michaela Schumachera (44) u nás zná snad každý. Tím spíš upoutala pozornost reklama, ve které populární "Schumi" ohrožuje Václava Klause! Respektive jeho figurínu. Jak to přitom přesně bylo a kde se vzal nápad na tuhle reklamu?

Gumovou masku Václava Klause nedávno zneužili lupiči na Slovensku, když si v Senci odnesli z banky 300 tisíc eur (přes 8 milionů korun). A už je to další skandálek, tentokrát u našich západních sousedů. Legendární pilot F1 Michael Schumacher totiž k testu auta Mercedes-Benz třídy C použil figurínu, která Klause nápadně připomíná. A českému "exprezidentovi" šlo rázem o život.

Je zvláštní, že zrovna Klaus stál v cestě rozjetému bouráku. Proč právě on? To kvůli tomu, jak silným euroskeptikem český prezident je? "To je poprvé, co slyším, že by se naše testovací figuríny někomu podobaly. Ale díky za informaci. Používáme je už roky," prozradil Blesku s pobavením mluvčí Mercedes-Benz Wolfgangu Würth. Dotaz, proč právě Klaus, přitom mluvčího viditelně pobavil. Podoba s Klausem je prý opravdu, ale opravdu čistě náhodná.

1080p 720p 360p
Další videa