Žena (82) si stěžovala na bolest břicha: V těle měla 40 let starý plod!

Rentgenový snímek, který odhalil, že Kolumbijka (82) nosí v břiše zvápenatělé dítě.
Autor: INT, lm - 
14. 12. 2013
13:47

Dvaaosmdesátiletá Kolumbijka přišla do nemocnice s obrovskými bolestmi břicha. Pacientka si myslela, že za nezvyklými bolestmi jsou jen obyčejné střevní potíže. Všichni včetně zkušených odborníků pak zůstali v šoku, když se zjistilo, že žena má v těle čtyřicetiletý plod!

O unikátním případu informovala místní televizní stanice News 4 San Antonio. Lékaři původně předpokládali, že bolesti břicha u Kolumbijky (82) způsobují žlučové kameny. Ultrazvuk to ale neprokázal a až rentgenové snímky odhalily opravdu jedinečný úkaz. Žena měla v těle po dobu čtyřiceti let nenarozený plod!

Tato diagnóza se nazývá lithopedion, neboli kamenné dítě. Může k němu dojít při mimoděložním těhotenství. Plod v nehostinném prostředí břišní dutiny matky umírá. Pokud se nevstřebá, útočí na něj obranné mechanismy těla a dochází k vápenatění tělíčka. Kolumbijce ihned po stanovení diagnózy zvápenatělý plod z břicha chirurgicky odstranili.

Na světě je doposud zaevidováno pouze tři sta podobných případů. V roce 2009 lékaři našli u dvaadevadesátileté Číňanky šedesátiletý zapouzdřený plod. V 16. století při pitvě bezmála sedmdesátileté Francouzky přišli lékaři na to, že nosila  v břiše po dobu 28 let plně vyvinutý plod.
Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mortis69 ( 15. prosince 2013 08:52 )

Já nebyl na kontrole u očního dvacet let a přidali mi jen půl dioptrie,takže už mám pět a čtvrt

mandat ( 15. prosince 2013 07:26 )

Urcite patri k puvodnimu obyvatelstvu a tam se o ne nikdo nestara. Kdyz nemaji penize, tak nemuzou ani k lekari. Je to smutne.

mandat ( 15. prosince 2013 07:25 )

Tady je videt, jak se v Jizni Americe staraji o obyvatelstvo. Chudinka, nebyla 40 let u doktora.Vsadim se, ze neni jedina.

nyctereutes ( 14. prosince 2013 21:02 )

Preventivní prohlídky v Kolumbii?

paprtala ( 14. prosince 2013 17:08 )

...a paní se jmenovala Yvonne Přenosilová španělsky

Zobrazit celou diskusi
Další videa