Seznamte se, nejsilnější pivo v Česku! Tenhle cloumák nesmíš nikdy pít sám

Autor: Václav Suchan - 
8. prosince 2013
08:00

Jedenáctistupňovým pivem? Nebo radši říznou dvanáctkou? Kdepak, my si na zdraví připijeme rovnou třiatřicetistupňovým pivem. Tenhle supercloumák, nejsilnější pivo v Česku, se vaří v Praze U Medvídků.

Vstupujeme do restaurační varny, kde hosté sedí u stolů a vidí, jak se vyrábí to, co právě pijí.

Mnozí mají na stole vyhlášenou místní specialitu, třiatřicítku X-Beer 33, nejsilnější pivo v Česku. Je to taková síla, že by tenhle lomcovák neměl nikdo pít sám, uvádí se na vinětě lahvového X-Beeru.

Sládek Ladislav Veselý nás provází svým voňavým, bublajícím, kvasícím a zrajícím královstvím. Na závěr technologické přednášky přináší dvě třetinky piva X-Beer. 

Video Takhle se vaří supercloumák! Třiatřicetistupňové pivo je nejsilnější v Česku - Blesk - Václav Suchan

Na ex

„Ne abyste to vypil na ex, pomalu, vychutnávat, ne jako někteří naši hosté z Ruska, co to pijí z půllitrů, ti mají asi z domova dobrý trénink,“ usmívá se sympatický sládek.

Opatrně piju. Těžko popsat: sladké i trochu hořké, nepatrně kyselé, velmi hutné, zvláštní chuť, něco jako švestky a rozinky. Až moc dobré.

Pokud vám tedy nezkazí chuť cena třetinky za 102 korun. Pět třetinek a slabší povaha je prý pod stolem. Pro dnešek to ale nebudeme testovat a zůstaneme u jednoho. Na zdraví!

strnad86 ( 9. prosince 2013 11:36 )

Ahoj , už máte dárky na Vánoce? Portál www.AkceZ.cz Vám jako 1. v ČR vrátí peníze nejen za nákup v e-shopech, ale i za platbu pojištění či půjčku. Podívejte se!

valdom_hayzle ( 8. prosince 2013 14:35 )

Čerte, já pil poctivá piva když sis ještě hrál v uhláku na horníka, tak teď vyhul. Nojo, je to boom, v každé nevyužité kočárkárně začít vařit pivo, a určitě jsi taky jeden z těch pivofilů, co nedá na piva sta chutí dopustit. Ty jsi jeden z těch pivních všeználků, a přesně tvoje huba by spolkla s rozkoší i to rozpuštěné hovno, kdyby bylo třeba s mátou

negomba ( 8. prosince 2013 11:36 )

To je tedy síla pivo, chtěla bych ho ochutnat.

e.44 ( 8. prosince 2013 11:30 )

Tak si naser Na rozdíl od ostatních experimentů - tohle je skutečně pivo a výborný Měla jsem už i Armageddon a Snake Venom, fakt síla, skvělá zajímavá chuť ale už to s pivem nemá moc společnýho. X-BEER 33 stále chutná jako pivo, skvělý pivo

cert ( 8. prosince 2013 10:45 )

Zjisti si něco o pivu a zkus i jiná piva než europiva standardizovaných chutí uvařená přes noc. Možná prohlédneš a nebudeš pak ze sebe dělat na internetu idiota. ;-)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud