Smrt Mandely přišla na premiéře jeho filmu: Jeho dcera plakala s Kate a Williamem

Autor: šim - 
6. prosince 2013
11:01

Měla to být velkolepá oslava Mandelova života, místo toho byla na londýnské premiéře filmu o Nelsonu Mandelovi (†95) oznámena jeho smrt. Kate a William, kteří se promítání zúčastnili, se o smrti dověděli diskrétně před těsně koncem filmu. Stejně se to dověděla i Mandelova dcera, která na premiéře zastupovala Mandelovu rodinu.

Zindzi Mandela seděla v hledišti po boku královské honorace, celebrit a fanoušků, když se tragickou zprávu dověděla. Ještě před začátkem projekce na červeném koberci, kde působila vesele a uvolněně, v naději dalšího otcova života pronesla, že doufá, že spolu prožijí ještě mnoho dnů. „Otci se daří dobře. Ale je mu 95 let a je velmi křehký. Doufáme, že s námi bude ještě dlouho,“ pronesla před premiérou na otázku po jeho zdraví.

Osud tomu však chtěl jinak. Za pár desítek minut život jejího otce, jednoho z nejslavnějších bojovníků za svobodu, vyhasl.

Když v Londýně všichni obdivovali jeho život převedený na filmové plátno, Mandela v kruhu rodiny naposledy tiše vydechl. Zpráva o jeho smrti se okamžitě rozšířila publikem v sálu, přestože oficiální oznámení Mandelovy smrti mělo přijít až po skončení filmu – producent filmu Anant Singh se postavil na jeviště, aby oznámil „smutnou zprávu.“ Hosté v sále pak za Mandelu drželi dvě minuty ticha.

K úmrtí Mandely se okamžitě na premiéře vyjádřil také princ William s chotí, kterého média oslovila okamžitě, když sešel ze schodů z kinosálu. „Je to velmi smutná a tragická zpráva. Právě jsme měli tu čest, že nám bylo připomenuto, jak mimořádný a inspirující muž Nelson Mandela byl. Moje myšlenky a modlitby jsou nyní s ním a s jeho rodinou. Je to velmi smutné,“ řekl princ William, po jeho boku stála v překrásných bílých šatech zdobených pouze náhrdelníkem z kamenů jeho smutná žena vévodkyně Kate.

Video Co řekl o mrtvém Mandelovi princ William? - Reuters

Po oznámení smrti mnozí lidé v publiku propukli v pláč. „Hledištěm to zašumělo. Byl to šokující závěr filmu. Každý, kdo tam seděl, byl v šoku,“ řekla Daily Mailu Eleonor Simmonds, která se filmu účastnila na podporu Mandelovy charitativní organizace. „Byla to skutečně smutná zpráva, protože celý večer před tím byl tak skvělý,“ dodala.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

karelhlavaty ( 6. prosince 2013 15:40 )

Byl to další zkur.ve.nej komunista. Zakopat a pochcat.

topyr ( 6. prosince 2013 14:25 )

Pokrytci jsou to. Všichni přeci vědí, že to byl gangstr a terorista.

mandat ( 6. prosince 2013 14:15 )

Presne tak.Dokonce dcera tvrdila, ze se ma otec skvele.

mandat ( 6. prosince 2013 14:14 )

No prave, cela jeho rodina parazituje. Maji luxus, o kterem se nikomu z nas ani nezda a jejich lidi zivori, novorozenata umiraji,protoze nemaji zakladni ockovani. Tahle vykrmena dceruska se ma fantasticky a do konce zivota bude jezdit s vdovou po svete a zit z toho, ze Mandela byl jeji otec nebo manzel.Proc dceruska treba nezorganizuje sbirku a nebo proc nepostavi skolu?Maji vic jak 12 milionu negramatu v JAR.Tohle ji urcite netrapi.

mandat ( 6. prosince 2013 14:11 )

Svata pravda. Bravo tonny44 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud