Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Šedá eminence ČSSD Houska (†51) byl popraven: Proč musel kmotr zemřít?

Autor: Helena Lacinová - 
20. listopadu 2013
05:00

Šedá eminence ČSSD, vznětlivý intrikán, mafián chomutovského podsvětí. Za to všechno byl označován Roman Houska (†51), partner exhejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové (58). Měl mnoho nepřátel a teď je mrtev. Byl nalezen zastřelený v pondělí večer před garáží domu. Tělo bylo přikryté plachtou.

Proč musel Houska zemřít

Důvěryhodný zdroj od policie tvrdí, že možné motivy jsou tři.

✔ Politické vydírání. Houska prý mohl vydírat někoho z politiků, aby mu pomohli vrátit Janu Vaňhovou k moci. Chlubil se, že má kompromitující materiály na mnohé z nich.

✔ Dostihla ho minulost. Na začátku devadesátých let minulého století se podílel na vydírání podnikatelů v souvislosti s dražbami v okrese. Byl v této souvislosti i obžalován s dalšími kumpány, ale mostecký soudce kauzu posléze zastavil.

✔ Rodinné problémy. Jeho první žena, s níž měl tři dcery, které soud jemu svěřil do výchovy, měla vážné psychické problémy.

Tělo našel kamarád

Provrtaného kulkami našel svého kamaráda a obchodního partnera Vlastimil Rindoš, šéf stavební firmy. „Policie mi zakázala cokoliv říkat,“ řekl večer Rindoš. Prý šel k Houskovi na obchodní schůzku. Podle informací Blesku Housku vrah střelil čtyřikrát a potom ho přikryl plachtou. Policie byla na místě od večera, kdy Rindoš nález zavražděného Housky oznámil. „Probíhá rozsáhlé zajišťování důkazů, které pachatel mohl na místě zanechat,“ řekl včera krajský státní zástupce Vladimír Jan, který jediný k případu poskytuje informace.

Video Policisté prohledávají místo činu - Blesk - Helena Lacinová
Video se připravuje ...

Zlomená družka

Kvůli zajišťování důkazů se do domu v průběhu včerejšího dopoledne nedostala ani Houskova družka Jana Vaňhová. Na místo ji přivezl řidič v černém chevroletu a ona z něj odmítala vystoupit s tím, že nechce s kým mluvit ani být viděna novináři. Poté vydala prohlášení, že žádá o shovívavost s ohledem na pozůstalé. S Houskou ve společné domácnosti vyrůstá jeho dcera (14), přičemž byl otcem ještě dvou starších dcer, které už žijí samostatně.

Prohledávali i okapy

Nejprve v pondělí v noci a potom i včera dopoledne policisté prohledávali dům a jeho okolí. Zhruba od osmi hodin ráno. Přijel dokonce hasičský vůz s plošinou. Z té muži zákona nahlíželi na střechu a do okapů domu. Policejní pes s psovodem a dalšími policisty prohledával dopoledne les za domem. Tam se ještě jednou vrátili technici i s Janou Vaňhovou. Případ vyšetřuje mord parta krajské policie.

salto ( 20. listopadu 2013 11:00 )

salto ( 20. listopadu 2013 10:59 )

abvydavatelstvi ( 20. listopadu 2013 10:56 )

Já osobně jsem nikdy nebyla jako ovce v řadách na 1. máje ..... A nikdy nechodim volit ty podvodniky.... už dávno měli vymyslet jiný systém voleb a vedení státu...

abvydavatelstvi ( 20. listopadu 2013 10:51 )

Kdyby bylo po mém tak bych nedovolila zakládat žádné náboženství... sekty ani politické strany.... Stát stejně řídí experti kteří jsou v kancelářích na různých rezortech ..... Politici jenom dělají chaoz v Zákonech.... a rozkradaji stát...

hofihofi ( 20. listopadu 2013 10:41 )

Budte radi, ze se mlati mezi sebou.

Zobrazit celou diskusi