Kdo je tajemný milionář? Vyhrál 399 904 705 korun!!!

Padl rekord! Vyhrál 399 904 705 korun!!!
Autor: kon, piffk - 
5. 11. 2013
05:45

Je to boháč, milionář, šťastný člověk! 399 904 705 českých korun. To je cifra, kterou vyhrál sázkař na Chrudimsku ve Sportce. Co ho čeká? Jak peníze vybere? Co si koupí? Kam peníze investuje? Nezblázní se z toho? Blesk se pokusil na takové otázky zeptat odborníků.

Sázkař z Chrudimska si milionový tiket vsadil v pátek ráno v trafice. Šest šťastných čísel si nevybral sám. Dost možná i ve spěchu požádal obsluhu terminálu o tzv. náhodný tip. Teď je z něj boháč!


Na výběr výhry je lhůta 5 týdnů

Sázkař se o svoji výhru dosud nepřihlásil. Má na to čas pět týdnů od doby, kdy byla tažena jeho čísla. „Obvykle to chvilku trvá. Měli jsme tu sázkaře, který se pro 44 milionů přihlásil až po čtvrnácti dnech,“ řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Čeká ho stres!

Výherce teď čekají pořádné nervy. „Záleží na tom, jak je člověk odolný. I pozitivní stres je totiž stres. Výherce si musí uvědomit, že to, co se stalo, je skutečně pravda. Až odezní prvotní šok, měl by si důkladně rozmyslet, jak s výhrou naloží,“ řekl Blesku psychiatr Jan Cimický.

Nezblázní se?

S vědomím rychle nabytého velkého majetku se podle odborníků nežije jednoduše. „Hlavně u něj nesmí nastat syndrom náhlého zbohatnutí. Mohl by začít nekontrolovaně utrácet v přesvědčení, že si může všechno dovolit. Jakmile by se objevil pocit, že mu nová situace přerůstá přes hlavu, měl by hledat psychologa nebo psychiatra,“ tvrdí Cimický.

Výherce na ruku dostane jen 350 tisíc

Na miliony si bude muset výherce chvilku počkat. „Musí k nám přijít s občanským průkazem a výherním tiketem. V hotovosti mu můžeme vyplatit 350 tisíc. Zbytek mu do poslední koruny pošleme na účet, případně více účtů, které si vybere,“ tvrdí Friedmann.

Mohl mít ještě o 13 a půl milionu víc

Výherce Sportky bere pořádný balík peněz, ale faktem je, že Sazka nabízela ještě víc. Výhrece mohl být ještě o 13,5 milonu korun bohatší. Alespoň tak to Sazka inzerovala. „Jde jen o to, že ten člověk vyhrál v I. Tahu. Avizovaná výhra 413,5 milionů byla nabízena v druhém tahu,“ řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Bonus pro trafiku? Žádný není

Podle mluvčího Sazky nečeká na majitele trafiky, kde si sázkař – milionář vsadil výherní tiket, žádná odměna. „Nic z toho pro něj neplyne. Každá obsluha terminálu má standardní smlouvu a provize z prosázených peněz,“ řekl Václav Friedmann, který prozradil, že u běžného terminálu se vyplácí výhry jen do 10 tisíc.

Může být snadný terč lupičů

Mlčet, mlčet, mlčet!!! U takové výhry se to rozhodně vyplatí. „O tom, že je milionář, by výherce neměl nikde mluvit. Mohl by se stát snadným terčem lupičů,“ varuje bezpečnostní expert Andor Šándor. Podle něj by si měl novopečený milionář najít odborníka přes finance. „Expert by mu jistě poradil, jak nerozumějí investovat, aby mu peníze vydělávaly. Žádná částka není nekonečná. Utratit se dá velice rychle,“ tvrdí Šándor.

Sportka v číslech

Letošní výhry
- 2 221 129 099 Kč
Letos vsazeno peněz
- 4 172 549 952 Kč
Letos vsazeno sloupečků
- 260 784 372
V neděli zaplaceno sázkaři
- 56 503 312 Kč
Počet sloupečků na neděli
- 3 531 457
Vyhraných peněz v neděli.
- 419 046 078 Kč
Počet výherních sloupečků v neděli
- 149 345

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

alena3333 ( 27. listopadu 2013 16:59 )

Neříkejte, že někdy nesníte o tom, co by jste dělali, kdyby jste vyhráli. Vždycky si říkám, že bych se konečně dostala z té šlamastiky, ve které jsem se z ničeho nic ocitla. Je smutné, že dnešní svět ovládají peníze. Přitom jsou to jen takové papírky s číslama... Šťastnému výherci ale přeji krásný život a hlavně klidný a bez závisti.

weisspetra ( 5. listopadu 2013 15:50 )

První co bych udělala po výhře, by bylo že bych uplatila nějakého člověka, aby výhru vzal na sebe

bibijana ( 5. listopadu 2013 13:21 )

tarote:tak,za tenhle výraz to máš u mě podělané.Ale když tě matka rodila,tak kudyma jinama ses mohl narodit,takže pocházíš taky z té pííííče

tarot666 ( 5. listopadu 2013 12:58 )

bibijana:Ty jsi pííííííča

beda888 ( 5. listopadu 2013 12:50 )

Nemáš pravdu, výhra ze sportky je již zdaněná. Nevím ovšem, kolika % je to na konci roku daněno v tvém daňovém přiznání, zda-li vůbec je.

Zobrazit celou diskusi
Další videa