Sobota 29. ledna 2022
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Ta tečka je surfař sebevrah! Brazilská surfařka ve vlnách bojovala o život

Autor: šim - 
29. října 2013
10:48

Rekordní vlny, které nejdou změřit. Z této fotky se tají dech. A počkejte, až zjistíte, že ta malá tečka uprostřed je odvážný, nebo spíše šílený surfař, který se rozhodl obří vlny pokořit. Příroda se však ukázala silnější. Jedna surfařka na vlnách málem zahynula...

Bouřka, která bičuje Evropu, způsobuje na pobřeží Portugalska rekordní vlny. Jsou prakticky neměřitelné. Běsnící mořský živel však přitahuje adrenalinové surfaře z celého světa – sebevrahy, chtělo by se říct.

Na vlny se vydalo surfařské duo, které nezná hranic, Andrew Cotton (34), táta od rodiny, a jeho americký parťák Garrett McNamara. Dvojice na obřích vlnách řádí jako sehraný tým. Používají při tom skútr, kdy jeden z nich řídí a táhne toho druhého do vlny. Vlny této velikosti se totiž pohybují tak rychle, že není možné se na jejich rameno dostat pouze pomocí ručního pádlování.

Obří vlny přilákaly také brazilskou surfařku Mayu Gabeiru. Ona však takové štěstí jako hoši neměla. Vlna ji smetla a žena se začala topit. Její parťák na skútru ji nestihl zachytit.

Když moře ženu vyplavilo na pobřeží, byla v bezvědomí. Záchranáři okamžitě začali s resuscitací, následně byla Maya transportována a do nemocnice, kde se prý dobře zotavuje. Šílenou jízdu na obřích vlnách odnesla jen zlomeným kotníkem.

yarda ( 29. října 2013 12:30 )

Sportem ku zdraví

Zobrazit celou diskusi
Další videa