Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Tak nás vidí svět: Češi = pijáci piva!

Evropa
Evropa  (Autor: Infografika Blesk)
Autor: so - 
24. října 2013
23:30

Čím je vaše země slavná a typická? Tak se zeptal server DogHouse Diaries a podle různých statistik, Guinnessovy knihy rekordů a dalších zdrojů vytvořil vtipnou světovou mapu stereotypů jednotlivých zemí.

A protože na mapě není příliš mnoho místa, ke každé zemi se vešlo jen jedno kratičké heslo, jež má vyjadřovat v čem je která země pověstná, resp. světovou jedničkou. Asi pak příliš nepřekvapí, že na území České republiky leží nápis: Pijani piva! 
Průměrná spotřeba piva v Česku sice neustále klesá, přesto podle statistik každý Čech včetně kojenců za rok zdolá 288 půllitrů zlatavého moku. A to nadále bohatě stačí na celosvětové prvenství (2. Rakousko 216 piv, 3. Německo 214).

Nemusí nás to ale zase tolik trápit: ještě hůř dopadli například Britové (nejvíce vyznavačů fašismu), Španělé (uživatelé kokainu) nebo Turkméni, kteří se potýkají s nejvyšší korupcí.

wimr ( 25. října 2013 10:20 )

a kdyby viděli amíci toho fakáče co ho zapích ten blb do vltavy, tak by řekli že jsme tady banda (národ) č u r á k ů

weirdov ( 25. října 2013 05:30 )

to mame stesti,ze jsme pijaci, kdyz bylo video s klausem a propiskou ,tak vidim jiny primer

cityjail ( 25. října 2013 00:06 )

Jak nás vidí svět je mi úplně u ř*i*t*i. Tu mapu beztak zpracoval nějakej Američan,protože nikoho jinýho by to nenapadlo,aby si země pojmenoval podle toho,co se tam asi děje.Tak zvedni svoji dvousetkilovou zadnici Yankeeskej špekoune a jeď na dovču do země výrobců dětí,nebo země klobás

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud