Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Dobrá zpráva pro nezaměstnané: Amazon v Česku nabídne 10 tisíc míst!

Amazon nabídne v Česku 10 tisíc pracovních míst
Amazon nabídne v Česku 10 tisíc pracovních míst  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
22. října 2013
16:31

Spása pro Čechy, kteří jsou bez práce, možná přijde již brzy v podobě amerického gigantu Amazon. Internetový obchod, jehož cílem je se rozrůst do úplně celého světa, chce otevřít ve druhé půlce příštího roku dvě nová distribuční centra pro evropské zákazníky. Budou v okolí Prahy a Brna. Vzniknout tam má až 10 tisíc pracovních míst!

"Firma reaguje na rostoucí poptávku napříč celou Evropou a nová centra jí zajistí dodržení závazku rychlých a spolehlivých dodávek zboží pro evropské zákazníky," uvedl Amazon. V každém z distribučních center by mělo vzniknout po dvou tisících dlouhodobých pracovních míst a dalších 3000 míst v období zvýšené poptávky kolem Vánoc.

Distribuční centra v České republice se stanou součástí sítě celkem 25 distribučních center Amazonu rozmístěných v sedmi evropských zemích. Firma začala hledat pracovníky pro příjem, kompletaci a balení zboží, volná jsou stále také místa manažerů a vedoucích týmů. "Společnost nyní zahájí proces náborů zaměstnanců na tyto pracovní pozice. Následně v dubnu 2014 bude společnost pokračovat v najímání pracovníků pro navazující pozice," uvedla firma.

Pražské distribuční centrum bude umístěno v Dobrovízi, v těsné blízkosti firemního centra pro vrácené zboží v sousedství Letiště Václava Havla Praha. Společnost si prostory pronajme od firmy Panattoni Europe. Distribuční centrum v Brně bude nedaleko centra města u dálnice D1. Amazon si zde prostory pronajme od firmy CTP Invest.

zadnice ( 23. října 2013 11:18 )

To bude práce hlavně pro levnou pracovní sílu z Mongolska, Ukrajiny a dalších států z Asie. Moc našich práci nezíská!

deratizator ( 22. října 2013 22:42 )

No, to mě zajímá, kdo tady kvůli nim přijde o práci? Kvůli jejich evropskému meziskladu v ČR?

djaba ( 22. října 2013 21:47 )

Pár let tady budou , až jim skončí daňové prázdniny - frnk směr východ.Natěšení zaměstnanci si vezmou úvěry a hypotéky , a pak hurá na dlažbu(zámkovou).

black7011 ( 22. října 2013 19:14 )

Už nám dávají práci Vietnamci ve svých obchodech, tak proč nějaký Amazon..

phantomas ( 22. října 2013 19:11 )

Vy dva dementi, fortino a demiro, každý normální člověk by měl být rád, že u nás ubude několik tisíc nezaměstnaných a vy na to jenom dokážete nadávat!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud