Záhada blonďatého andílka z romské osady: Je to dívka z prázdného hrobu?

Mária byla nalezená v romské osadě severně od Athén
Autor: ČTK - 
21. 10. 2013
11:11

Více než 8 tisíc telefonátů od potenciálních příbuzných blonďatého andílka, nalezeného v romské osadě severně od Athén, obdržely řecké úřady. Horká stopa nyní vede do Švédska. V roce 2009 tam údajně v nemocnici zemřela dívka nápadně podobná Márii. Když její otec otevřel rakev, aby se s dcerou naposledy rozloučil, její tělo bylo pryč. Záhadu do dnes nedokázal nikdo vyřešit.

Řecká policie odebrala dítě romském páru, který se vydával za její rodiče a který měl falešné doklady na deset dětí, aby na ně mohla dle spekulací řeckých médií pobírat neoprávněně rodičovské příspěvky. Romové jsou navíc podezřelí z toho, že dívku využívali k žebrání nebo ji měli připravenou pro obchod s bílým masem.

Test DNA potvrdil, že holčička s nimi není příbuzná. Úřady ji předaly do opatrovnictví organizaci To chamogelo tu paidiu (Dětský úsměv), která se stará o opuštěné děti, a rozjely pátrání po skutečných rodičích i prostřednictvím Interpolu a humanitárních organizací.

Podle BBC místní romská komunita tvrdí, že se nepraví rodiče o dítě starali lépe než ti skuteční. Podle bratra údajného otce si pár dítě pořídil legálně.

Případ ukázal na zaostalou řeckou úřední praxi registrování novorozených dětí, která má značné trhliny. Až donedávna totiž neexistoval propojený centrální registr, a rodiče tak mohli své dítě registrovat i několikrát, pokud navštívili úřady v různých městech. Úředníkům stačilo prohlášení rodičů a dvou svědků. Některé rodiny toho využívaly, a úředně tak násobily množství potomků, což jim pomohlo při žádostech o sociální dávky.

"Jsme v šoku z toho, jak snadno si lidé mohou nechat zaregistrovat dítě jako své vlastní. Je tu spousta důvodů pro další vyšetřování. V osadě třeba měly podle registrů žít další děti, ty se tam ale nenašly a podle mě policie najde stopy, které nebudou souviset jen s onou holčičkou," řekl v už v pátek šéf dobročinné organizace, která se o malou Mariu nyní stará.

Doporučujeme
dynaty ( 21. října 2013 19:29 )

krásná představa jak výše zmiňovaní bydlí v cigánském gétu

bibs_7 ( 21. října 2013 16:45 )

do .pr.d e le tam bolo.

bibs_7 ( 21. října 2013 16:45 )

Ale chodte uz do***e s tým výrazom "andílek" v kazdom druhom clánku.

rentierskej ( 21. října 2013 16:23 )

nejlepší je prodávat opakovaně, je to "stálý" výdělek. totéž i u zmíněného žebrání.

rentierskej ( 21. října 2013 16:21 )

árijec!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud