Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 12°C

V Laosu se zřítilo letadlo do řeky: 49 mrtvých!

V Laosu se zřítil tento dvouvrtulový stroj, na jeho palubě zahynulo 39 lidí
V Laosu se zřítil tento dvouvrtulový stroj, na jeho palubě zahynulo 39 lidí  (Autor: EPA)
Autor: shp, ČTK - 
16. října 2013
22:59

Nebyl to žádný dlouhý let, nikdo nečekal žádné problémy. Přesto skončila cesta dvouvrtulového letounu v Laosu tragicky. Stroj se zřítil do řeky Mekong! O život přišlo všech 49 lidí na palubě, včetně 27 cestujících z 11 zemí. Žádný Čech na seznamu cestujících nebyl.

Při leteckém neštěstí v Laosu dnes přišlo o život 49 lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na televizi v sousedním Thajsku. "Během přípravy k přistání na letišti v Pakse se letoun dostal do mimořádně nepříznivých povětrnostních podmínek a podle zpráv se zřítil do řeky Mekong," sdělilo ministerstvo dopravy v prohlášení. Uvedlo rovněž, že nejsou informace, že by někdo přežil. Podle thajského listu Bangkok Post v oblasti v posledních dnech panují silné deště.

Neštěstí na vnitrostátní lince

Podle agentury Nová Čína šlo o letoun laoské letecké společnosti Lao Airlines, který se pozdě odpoledne místního času zřítil do řeky Mekong. Stroj letěl na vnitrostátní lince z hlavního města Vientiane na jih země.

Aerolinky mají jen 14 letadel

Aerolinky Lao Arlines zatím neštěstí nekomentovaly. Letadlo, které se zřítilo, je jedním z 14 strojů, které mají. Jeho havárie je znatelně oslabí.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi