Tajfun Fitow útočí na Čínu: Zabil dva lidi, tři čtvrtě milionu jich je evakuovaných!

Na Čínu se žene tajfun Fitow, nejméně dva lidé už zemřeli!
Autor: ČTK - 
7. října 2013
08:55

Na pobřeží jihovýchodní Číny dnes ráno udeřil tajfun Fitow, který silným větrem a intenzivními srážkami přerušil provoz rychlovlaků a některých leteckých linek. Místní úřady, které předem nařídily evakuaci statisíců lidí, hlásí nejméně dva mrtvé.

Tajfun zasáhl především přístav Fu-ting v provincii Fu-ťien. Před jeho příchodem úřady evakuovaly v provincii Če-ťiang na 574.000 osob. Vláda sousední provincie Fu-ťien nechala přemístit z pobřežních částí na 177.000 lidí. Až 65.000 lodí se v neděli vrátilo do přístavů nebo se přesunulo do klidnějších vod.

Nejméně dva lidé zahynuli ve městě Wen-čou; v této pobřežní lokalitě se podle čínského rozhlasu zřítilo více než 1200 domů. Další dva lidé jsou ve Wen-čou pohřešováni a není vyloučeno, že je smetlo rozbouřené moře.

Silný vítr přerušil dodávky elektřiny v okresech v provincii Če-ťiang. V této oblasti byl také přerušen provoz místních rychlovlaků a zrušena řada leteckých spojů.

Velká bouře se vytvářela také východně od Filipín, ale nakonec zemi neohrozila.

Fitow, který dostal jméno podle mikronéské květiny, je třiadvacátým tajfunem letošního roku. Než zasáhl Čínu, přinesl déšť na japonský ostrov Okinawa, kde způsobil jen mírné škody.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud