Syn odpustil otci, který ho nakazil virem HIV: Nechtěl na něj platit

Otec nakazil svého syna virem HIV, aby na něj nemusel platit  (Autor: KPLR TV)
Autor: šim - 
4. října 2013
12:19

Dvacet dva let bojuje Američan Brryan Jackson s virem HIV. Mnohem větší boj svádí o to, aby se vyrovnal se skutečností, že ho virem jako miminko nakazil jeho vlastní otec ve snaze ho zabít. Nechtěl na něj totiž platit své exmanželce výživné.

Brryanovi bylo sotva pár měsíců, když ho jeho otec, který pracoval jako technik v nemocnici, nakazil virem HIV infikovanou krví. Myslel si, že ho zabije a nebude tak muset platit alimenty.

Jen díky péči lékařů Brryan přežil, ačkoli mu moc šancí nedávali. Bude žít maximálně pět měsíců, varovali jeho matku. Brryan však přežil. Nemoc ho připravila téměř o 3/4 sluchu, ale žije. Dnes bere jen jeden lék denně, úspěšně studuje a zapojil se do mnoha společnosti prospěšných aktivit.

Otci odpustil

Mladý muž nyní veřejně promluvil a v dojemné zpovědi v televizi řekl, že svému otci odpouští. „Dostal jsem se do stádia, že se za svého otce modlím, aby našel spásu,“ řekl Brryan, který podle svých slov vděčí především víře v boha za to, že je se svým osudem i otcem smířený.

Doživotně odsouzený může na svobodu

Případ v roce 1992 zaplnil přední strany všech novin. Brryanův otec Brian Stewart byl odsouzen k doživotnímu trestu v roce 1999. Už nyní však může žádat o podmínečné propuštění, které mu však dosud nebylo schváleno.

Nechtěl nosit otcovo jméno

Jackson si změnil své křestní jméno z Briana na Brryana, aby se alespoň symbolicky od svého otce odstřihl. V roce 2009 založil organizaci Hope Is Vital (Naděje je životně důležitá), která má za cíl zvýšit povědomí o nemoci AIDS a snaží se bojovat proti diskriminaci HIV pozitivních lidí. Je také mluvčím organizace, která zajišťuje letní tábory a další aktivity pro děti s vážnými nemocemi.

 

 

xsirax ( 4. října 2013 12:30 )

Modlí se aby našel spásu? Já se začnu modlit, aby dostal trest smrti ubitím, de/bil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud