Záhadná smrt bratrů na výletě v horách: Našli je oběšené na jedné oprátce

Autor: geo - 
28. září 2013
05:00

Dva bratři ze Slovenska byli nalezeni oběšení u vesnice Zagražden v Rodopech v Bulharsku. Bratři měli kolem krků společnou smyčku. Policie předběžně vyloučila cizí zavinění, ale způsob, jak se bratři oběsili na jednom laně, vyvolává pochybnosti.

Hrůzný nález otřásl celou zemí. Těla nalezl bača. Cestou kolem tábořiště Slováků ucítil silný zápach. Těla našel pod stromem, na kterém se oběsili. Větev neunesla váhu obou mužů a zlomila se s nimi.

Znali je jako opilce

Bratři Branislav a Marcel Kolesárovi do hor přijeli na kolech a postavili si stan u lesní cesty několik kilometrů od vesnice Zagražden, kde je místní znali. Bratři chodili do vsi nakupovat, hlavně alkohol. Oba byli zdatní turisté.

„Hodně pili ti Slováci, kolem jejich tábora našli 10 lahví od mastiky a 20 dvoulitrových lahví od piva“ říkají místní. Bratři chodili do vesnice nakupovat, pokaždé utratili okolo 50 Leva, v přepočtu asi 650 Kč, z toho polovinu na alkohol.

Děsivý nález

„Nikdy jsem neslyšel o záhadnějším úmrtí. Nemůže to být vražda, zdejší lidé jsou milí, takové věci se tu nedějí“ řekl serveru Čas.sk starosta vesnice Venčislav Šiškov, který byl jedním z prvních, kdo k mrtvým dorazili.

Žádné stopy

Bača, který mrtvé našel, nejdříve viděl mrtvolu. Až přivolaná policie zjistila, že jde o dvě těla přivázaná zády k sobě smyčkou z drátu. Předpokládá se, že bratři zemřeli před 20 dny, podle stupně rozkladu těl. Větev, na které byli oběšení, byla deset metrů nad zemí a těla spadla ke stanu.  V okolí místa nebyly nalezeny žádné stopy, kromě jejich vlastních.

Kovové lano, na kterém se oběsili, bratři nalezli v lese. Dřevorubci tyto dráty používají na svazování pokácených kmenů.  Další okolnosti smrti jsou záhadou. 

Objasní deník záhadnou smrt?

V tábořišti byly nalezeny doklady, podle kterých šlo o bratry Kolesárovy z Košic. Na místě zůstala i zavazadla mrtvých Slováků, kola a 30 Leva v drobných. Starosta se domnívá, že se muži zabili, když jim došly peníze a alkohol.  V batohu našli deník psaný ve slovenštině a angličtině, který by mohl pomoci poodhalit, co se stalo.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gimi85 ( 4. října 2013 17:27 )

si ***!!!Obycejny chudaček,kteremu je tak 15 a IQ mas jak zmrzly zlomeny konuv ***....

gimi85 ( 4. října 2013 17:19 )

Jste banda retardovaných dementu!!!!!Takové pičaté komentáře!!!!Ani jeden z vás zasranú je neznal!!!!Ja sem je znal mnoho let a byli to dobří lidé!!!!Takové komentáře,že se nic neděje a podobně to může napsat jedině bezcitny člověk!!!Se trochu zamyslete nad tím co tady píšete za nesmysly!!!Až se něco přihodi vám v životě,tak by vám nebylo moc příjemné,že by to někdo komentoval,tak jak to komentujete vy!!!Samozřejmě odepišete nejake nesmysly ale to je mi fuk...Váš dětsky nazor mě nezajimá.Sbohem zoufalci co se živite na cizím neštěstí....

odol ( 28. září 2013 14:43 )

Že?

odol ( 28. září 2013 14:42 )

Tomíku7,ale je tu aj dosť účastníkov od vás s protektorátu Bohmen un Mahren...

odol ( 28. září 2013 14:41 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud