Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Hurikán Katrina má stále nové oběti: Chlapečka (†4) zabil mozkožrout

Drake zabil smrtící mozkožrout  (Autor: NBC News)
Autor: šim - 
27. září 2013
10:39

Bylo parné léto a malý Drake dováděl doma na zahradě na vodní skluzavce, kterou mu rodiče pořídili. Hra ale skončila tragédií. Během klouzání se Drake nakazil smrtící bakterií.

Hrozná tragédie se odehrála v americkém státě Louisiana už koncem července. Nikdo netušil, že voda, v které se malý chlapec klouzal a skotačil, je infikována smrticím parazitem. Drakova nemoc měla neuvěřitelně rychlý průběh. Smrtící améba ho zabila během několika mála dnů.

Katrina stále zabíjí

Úřady nyní prošetřují, jak se parazit mohl dostat do systému, který rozvádí vodu do domácností. Pravidelně ho totiž pročišťují chlórem, který amébu jménem naegleria fowleri zabíjí. Podle epidemiologa Raoulta Ratarda je znečištění vodovodního systému stále ještě jedním z následků ničivého hurikánu Katrina, který stát zasáhl v roce 2005.

Úmrtnost na infikování amébou, která žije v teplých sladkých vodách, je velmi vysoká. Do těla se dostává skrze nos, vdechnutím, a odtud se pak prožírá do mozku. Prvotní příznaky se podobají chřipce, pak nastupují vysoké horečky.

12letá Kali přežila

Nedávno se v USA touto nemocí nakazila teprve dvanáctiletá Kali z Arkansasu. Ta smrtící bakterii nakonec porazila a jako zázrakem přežila.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud