Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Polojasno 9°C

Báru (14) napadla smrtící bakterie E.coli: Život jí zachránila ledvina od mámy!

Autor: Richard Veselý - 
20. června 2013
16:23

Láska rodičů a perfektní práce lékařů v motolské nemocnici. To zachránilo život Báře Jarešové (14) z Putimi u Písku, která se nakazila vražednou bakterií E.coli. Hrozila jí smrt, nyní je po transplantaci a konečně může žít normální život.

Bára byla zcela zdravé dítě bez jakýchkoliv problémů. Zabijácká bakterie ale převrátila naruby život jí i jejím rodičům. Bára onemocněla už ve dvou letech, v pubertě se ale její stav prudce zhoršil. Hrozila jí smrt.

Ledvina od mámy

„Na radu lékařů jsme se rozhodli k transplantaci. Možných dárců bylo několik, nakonec jsem Barunce ledvinu darovala já. Neváhala jsem ani chvíli,“ svěřila se Blesku maminka Báry Marie Jarešová (35). „Z čeho bakterii E.coli chytila nevíme, přestože jsme o tom hodně přemýšleli. V té době jsme kupovali mléko z farmy, které jsme ale tepelně upravovali,“ popsala.

Perfektní zákrok

Báře zachránili život lékaři v Pediatrické kliniky a Transplantačního centra v pražském Motole. Operace proběhla 18. dubna a Bára se už cítí dobře. „Od září už bych měla konečně jít normálně do školy. Už se na to moc těším,“ řekla Blesku šťastná pacientka.

Bakterie zabiják
Bakterie E.coli se objevuje v tepelně nezpracovaném mléku, mase, nebo zelenině. Způsobuje krvavé průjmy a produkuje toxin, který ničí ledviny a může dojít až k jejich selhání. Při předloňské epidemii v Německu, způsobené klíčky dovezenými z Egypta, zemřelo kvůli E.coli 36 lidí.

marketkamotarova ( 21. června 2013 19:38 )

Zdarec. Letos koluje po internetu unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - jak pro ženy, tak pro pány. Vydělávám si takto už od půlky května a je to až neuvěřitelné. Milionářka přes noc se ze mě sice nestala, ale i tak jsem vděčná za každé přilepšení.. Přečtěte si to taky na Peterblog.wz.sk

bara ( 20. června 2013 22:22 )

..............

Zobrazit celou diskusi
Další videa