Dovolená v egyptských letoviscích je bezpečná: Ministerstvo zmírnilo varování

Muslimské bratrstvo a stoupenci exprezidenta Mubaraka protestují před prezidentským palácem v Káhiře.  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
23. září 2013
20:32

Začátek školního roku o tomto víkendu přinesl do Egypta novou vlnu protestů, přesto české ministerstvo zahraničí v pondělí zmírnilo své varování před cestami do Egypta. Ministerstvo původně nedoporučovalo cestovat do celé země, nyní z tohoto varování vyňalo letoviska u Rudého moře, kde je bezpečnostní situace o poznání klidnější.

"Ministerstvo zahraničí dlouhodobě sleduje bezpečnostní situaci v Egyptě. Po bouřlivých letních měsících se bezpečnostní situace v zemi opět relativně zklidňuje a je pod kontrolou vládních ozbrojených složek. S výjimkou rudomořských letovisek (např. Marsa Alam, Hurghada, Šarm al-Šajch) MZV doporučuje cestovat do Egypta pouze v odůvodněných případech (obchod, studium), nedoporučuje však individuální ani organizovanou turistiku," uvedl Černínský palác ve svém prohlášení.

Pokud jde o rudomořská letoviska, v nich nicméně ministerstvo nedoporučuje podnikat turistické výlety mimo turistické resorty. I nadále česká diplomacie varuje před jakýmikoli cestami do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba.

Velké české cestovní kanceláře nicméně situaci v zemi vyhodnotily za klidnější již před měsícem a obnovily letecké zájezdy do Egypta už na začátku září.

Kromě ojedinělých protestů studentů v uplynulých dnech panuje ve velkých egyptských městech klid. Dočasná vláda, která se ujala moci po svržení Muhammada Mursího, se nyní snaží zemi co nejdříve dostat k parlamentním a prezidentským volbám. Základem je rovněž vytvoření nové ústavy, na které pracuje padesátičlenná skupina expertů. Jak oznámil jejich mluvčí, obnovený základní zákon země by měl být hotový na začátku listopadu. Volby by se pak mohly uskutečnit příští rok v únoru.

jima ( 24. září 2013 07:21 )

To se ministerstvo asi zblaznilo ? V Nemecku je stale vyhlasene varovani!! Mezi silene Araby muze jet jenom blazen.

hofihofi ( 24. září 2013 05:59 )

Zeme kde se valci neni bezpecna nikdy a to vidime na pripadu PK drzi ho tam v domacim vezeni aniz ho obvinili a tim mu znicili zivot, az prijede sem cesi mu usporadaji peklo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud