Spoluviník vraždy Vytopila (†36): Soud ho očistil z přepadení benzinky!

Autor: shp, Ondřej Požár - 
12. září 2013
11:37

Přihlížel, jak Radka Onderková Pojerová (46) zastřelila brněnského místostarostu Aleše Vytopila (†36) a poté mu uřízla hlavu. Filip Onderka (39), který si za nadržování k vraždě odpykává tři a půl roku vězení, dnes opět stanul u soudu. Z přepadení benzinky však nebyl uznán vinným.

„Žádnou benzinku jsem nepřepadl,“ prohlásil Onderka u soudu, který mu dal za pravdu. Jediným důkazem proti němu byla pachová stopa na klíčích, kterou však lze snadno přenést. Výsledek soudního stání přitom může Onderkovi, který na vlastní oči viděl brutální vraždu Vytopila a nic nenahlásil, v budoucnosti pomoci.

105 tisíc korun neuloupil

Onderka byl podezřelý z přepadení čerpací stanice, ze které si měl odnést 105 tisíc korun. Soud v Třebíči ho ale chtěl zprostit viny a brněnský krajský soud dnes rozsudek potvrdil.

Video Onderkův obhájce mu dává donré čance na propuštění - Blesk - Ondřej Požár

Žádá podmínečné propuštění

Onderka nyní žádá o podmíněné propuštění z vězení. Tam si odpykává trest 3,5 roku za nadržování k vraždě Vytopila. „Dnešní rozsudek by mohl pomoci,“ řekl Blesk.cz Onderkův advokát. Jednání o propuštění ale zatím bylo odročeno.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud