Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

V pražských Nuslích budova rozdrtila muže: Jak se to mohlo stát?

Autor: INT, lm - 
7. září 2013
05:29

S opravdu netradičním stylem pouličního umění se rozhodl v těchto dnech seznámit Pražany italský experimentální sochař Fra Biancoshock. Kolemjdoucí byli z jeho instalace díla v Nuslích přinejmenším zaskočeni.

Biancoshock už takto nečekaně zasáhl do nejednoho evropského města. Umělec si libuje v instalaci netradičních děl přímo na ulici. Jak sám říká, jeho díla nepotřebují žádný popis. "Je to prostě způsob komunikace, který má vyvolat reakce obyčejných lidí," říká.

"Je to určeno pro ty, kteří příliš či vůbec nerozumí umění, ale pořád chtějí být překvapeni, nebo se zamyslet na něčím, co je na ulici pro všechny k vidění," dodává.

Pro svou poslední instalaci si vybral rok ulic Na Veselí a U Družstev v pražských Nuslích. Z dálky dílo vypadá, jako by budova spadla z nebes a rozdrtila nic netušícího muže. Netřeba podotknout, že kolemjdoucí z toho byli značně zmateni. A co si o tom myslíte vy?

majojo ( 7. září 2013 14:28 )

Nejsem to já, kdo si začal.

majojo ( 7. září 2013 14:26 )

No a právě v této lokalitě by to bylo pravděpodobné....

majojo ( 7. září 2013 14:26 )

To tedy nevidím a vůli pátrání nebudu zvedat půltunovej blok.

sova13 ( 7. září 2013 14:17 )

Kdo by chtěl tak diletantsky a nevěrohodně ztvárněné lidské končetiny? Nejsou dobré ani na Halloween na strašení malých dětí

sova13 ( 7. září 2013 14:11 )

Odfláknuté provedení by tomu odpovídalo....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud