Voják (23) ve Francii chystal útok na mešitu: Už jednou se o atentát pokusil!

Voják chtěl zaútočit na mešitu ve francouzském Lyonu
Autor: ČTK - 
11. 8. 2013
23:19

Ve Francii zadrželi třiadvacetiletého vojáka, který údajně připravoval atentát proti mešitě v oblasti Lyonu. Patří k extrémní pravici a o jeden útok na mešitu se pokusil už loni. O případu dnes informovalo francouzské ministerstvo vnitra.

Muž byl vyslechnut na armádní letecké základně Mont-Verdun u Lyonu. Podle prvních informací chtěl použít k útoku na mešitu v lyonské oblasti střelnou zbraň. Loni se o útok pokusil u Bordeaux, kde hodil na vstup do mešity zápalnou lahev. Nikomu přitom neublížil a nezpůsobil ani závažné hmotné škody.

Muž byl podle dnešní zprávy čtyři dny zadržován v zařízení zpravodajské služby DCRI a dnes byl předán protiteroristickému oddělení v Paříži.

V pětašedesátimilionové Francii žije podle odhadů šest milionů muslimů, z nichž někteří se radikalizují. Loni islámský extremista vraždil vojáky a židovské děti na jihu země. Protimuslimských nálad využívá k posílení svého vlivu francouzská krajní pravice, která loni zaznamenala velmi dobré výsledky v prezidentských i parlamentních volbách.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud