Úterý 25. ledna 2022
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Zataženo 3°C

Přišel v Egyptě o manželku i dceru (†8): Petra propustili z nemocnice, vrátil se do hotelu!

Petra po otravě v Egyptě propustili z nemocnice. Až pitva odhalí, co přesně zabilo jeho manželku a dceru
Petra po otravě v Egyptě propustili z nemocnice. Až pitva odhalí, co přesně zabilo jeho manželku a dceru  (Autor: Facebook)
Autor: simao, jad - 
31. července 2013
15:16

Tahle dovolená mu navždy změnila život. Petr K. na ní přišel o své blonďaté andílky - pohlednou manželku Moniku (†36) i dceru Klárku (†8). On sám se také otrávil, patrně jídlem. Po převozu do egyptské nemocnice mu vypumpovali žaludek, udrželi jej naživu a stabilizovali jeho stav. Teď zdrceného otce propustili z nemocnice. V Egyptě však zůstává. A dokonce prý v hotelu smrti.

Český turista Petr K. našel včera podle svědka z luxusního egyptského hotelu Titanic Palace svou manželku a dceru mrtvé. Zdravotní potíže měla jeho rodina z Karvinska ve slunném letovisku Hurghadě již předtím, snažila se je však zahnat léky. Bolelo je břicho, vypadalo to jako klasický "Faraon".

Jenže šlo patrně o otravu, nejspíš jídlem. A matka Monika s dcerou Klárkou ve spánku zemřely. "Muž se uprostřed noci vzbudil a našel svou partnerku a dceru mrtvé v posteli. Jejich těla byla namodralá. Zavolal na recepci a zkolaboval," řekl Blesku zdroj z hotelu. "Přesnou příčinu smrti stanoví až pitva," upozornil však doktor Stanislav Holobrada.

Propustili ho z nemocnice, vrátil se do hotelu

Petr K. sám údajně kašlal krev, po převozu do nemocnice mu vypumpovali žaludek, dali ho na kapačku a zachránili mu život. "Je v poměrně dobrém stavu," informovala pak dnes mluvčí českého ministerstva zahraničí Johana Grohová. Mluvila však přitom o stavu zdravotním, o psychickém rozpoložení čerstvě ovdovělého manžela informace nejsou. "Byly mu odebrány vzorky a poslány na testy," dodala mluvčí.

Českého turistu před dnešním propuštěním z nemocnice navštívila také česká konzulka z velvyslanectví v Káhiře, která do Hurghady včera narychlo přicestovala. Ta nadále zůstává v kontaktu s egyptskou policií, vyšetřování záhadné otravy dál probíhá.

Kvůli tomu musí Petr K. dál zůstat v místě, kde se jeho dovolená změnila v děsivou noční můru. Podle serveru tn.cz se již vrátil do hotelu, kde mu zemřely jeho manželka s dcerou!

Opatrní turisté: Budeme si dávat pozor

"Na Hurghadu letíme poprvé, budeme tam osm dní. O tom, co se stalo, samozřejmě víme. Docela to námi otřáslo... Strach nemáme, ale pozor si dávat budeme." To jsou slova dalších českých turistů Zdeňka (22) a Kristýny (19), kteří včera odletěli včera z letiště Václava Havla právě na dovolenou do Egypta. A vystihují i přístup dalších Čechů, kteří do Egypta míří. 

Vyšetřování nadále probíhá samozřejmě i v hotelu Titanic Palace, zdravotní problémy však u dalších hotelových hostů lékař nezaznamenal. Podle mluvčího cestovní agentury Blue Style Martina Slaného kvůli tragédii nikdo z klientů kanceláře po tragédii karvinské rodiny o předčasný návrat do vlasti nepožádal.

Stále se přitom spekuluje, co přesně mohlo Moniku a Kláru zabít. V hotelu se dušují, že jejich strava to rozhodně nebyla. Mohlo tak jít o jídlo mimo hotel, otravu jídlem dovozeným z Čech, špatné léky, ale také jed!

Další videa