Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Z dívky (17) se stává oživlá kostra: Její svaly se mění v kosti!

Autor: shp - 
29. července 2013
12:37

Na svou rodinu a přátele se neustále usmívá a snaží se žít jako normální sedmnáctiletá dívka. Vzácná choroba však mění Britku Seanie Nammock v oživlou kostru. Svaly a šlachy se jí pomalu mění na kosti a paralyzují ji.

Na první pohled vypadá jako Seanie Nammock z Londýna jako každý jiný teenager. Hezky se maluje, módně obléká a snaží se trávit čas se svými vrstevníky. Zákeřná choroba jí v tom ale čím dál tím víc brání. Seanie totiž trpí chorobou Fibrodysplasia ossificans progressiva, známou také jako nemoc zkamenělých lidí.

Přátelé jsou velkou pomocí

Ta mění její svaly a šlachy v kosti, přičemž jí zabraňuje normálně se pohybovat. Přátelé dívky se však snaží Seanie pomoci. „Moji přátelé jsou úžasní. Češou mi vlasy, pomáhají se obléci, prostě se vším, co sama nezvládnu,“ říká statečná dívka, která se vážné nemoci jen tak nepodává.

Sestra pro ni shání peníze

Sinead, sestra Seania, se dokonce chystá vylézt na Kilimandžáro při charitativním výstupu, aby pro svou sestru vybrala co nejvíc peněz. Šance na její uzdravení jsou ale malé a její stav příliš vážný. Seanie se ale jen tak nevzdává.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

mortis69 ( 29. července 2013 16:32 )

Buď trochu tolerantní.Mladý děvče chce před foťákem vypadat dobře i když jí moc času nezbejvá.Jistě je nenosí pořád.Tak brzdi

mortis69 ( 29. července 2013 16:23 )

Je to smutný.Jen bych se chtěl zeptat nějakýho černopr.del.níka,jak je ten jeho za.je.ba.nej artista spravedlivej,když tohle děvče zemře tak brzy a cigánský košťata budou cucat dávky do sedmdesáti

xxyy ( 29. července 2013 15:27 )

Není to žádná nová nemoc, jenom je hodně vzácná. Celosvětově je potvrzeno pouze kolem 700 případů. Léčit se bohužel nedá. Při chirurgickém odstraňování kostních výrůstků, bránících v pohybu, bohužel dochází k jejich masivnějšímu nárůstu.

marie60 ( 29. července 2013 13:02 )

 ..ach jo, to už je tolik podivných chorob a jiní si ani neváží svého zdraví a úmyslně si je ještě ničí. Je mi taky moc líto téhle dívčiny. Nevím jak by ji mohli lékaři vyléčit.

mzop ( 29. července 2013 12:46 )

Je mi ji lito, to je sila...

Zobrazit celou diskusi