Krejčíř přišel o šperky za 6 milionů! Vykradli mu zastavárnu. Souvisí to s atentátem?

Autor: simao, ČTK - 
26. 7. 2013
11:32

Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř (44) čelil tento týden atentátu, není to však jediná kriminální zápletka kolem jeho osoby. Vyšlo totiž najevo, že před třemi týdny přišel o šperky v hodnotě šesti milionů korun. Neznámí zloději mu totiž vykradli zastavárnu.

Podnikateli Krejčířovi se v poslední době v Jihoafrické republice vůbec nedaří. Žije zde od roku 2007 a zatímco z Česka unikl před jedenáctiletým trestem, v JAR zůstává na svobodě. Jenže ho stíhají různé útrapy.

Jen těsně unikl atentátu, kolem kterého se však spekuluje, zda útok na dálku ovládanou zbraní nebyl celý jen fingovaný. Vyšlo také najevo, že policie vyšetřuje noční krádež šperků z Krejčířovy zastavárny Money Point. Měly údajně hodnotu tři miliony randů (šest milionů korun) a ke krádeži došlo před třemi týdny.

"Podezřelí se dovnitř dostali střechou. Jakmile byli uvnitř, vylomili sejf," uvedl policejní mluvčí Lungelo Dlamini. Následující ráno pak zaměstnanci zastavárny zjistili, že v obchodě chybí zboží.

Tuto zastavárnu diamantů Krejčířovi někdo vyloupilTuto zastavárnu diamantů Krejčířovi někdo vyloupil | 

Pachatel neznámý

Pachatel však zatím zůstává neznámý, vyšetřovatelé ale prověřují, zda loupež nějak souvisí se středečním útokem na Krejčíře, napsal dnes zpravodajský server Independent Online. Podle něj však Krejčíř prý ví, kdo za loupeží stál.

Českého podnikatele se tehdy někdo pokusil zavraždit na parkovišti právě před zastavárnou, a to pistolí umístěnou za registrační značkou zaparkovaného auta. Žádná z vypálených střel ale Krejčíře nezasáhla.

Zastavárnu Money Point, která se zaměřuje na výkup šperků, dalších cenností a poskytování půjček, přitom jihoafrická média spojují s praním špinavých peněz. Potvrzuje to prý i zpráva soukromého vyšetřovatele Paula O'Sullivana, který figuroval v další kauze kolem údajného Krejčířova pojistného podvodu. Odsouzení za něj se však Krejčíř vyhnul, soudy v JAR jako by něj byly krátké. A stejně tak se vyhýbá vydání do Česka, o kterém se opět bude rozhodovat 5. srpna. Přes všechny potíže by Krejčíř však raději zůstal na jihu Afriky.

Doporučujeme
ppadys ( 26. července 2013 16:03 )

zloději okradli zloděje.Dobře mu tak

kalnormin1 ( 26. července 2013 14:21 )

To bude jen obyčejný pojišťovací podvod.Chybějí mu prachy aby mohl vrátit dluhy. Tu střílečku si zinscenoval patrně taky sám, aby vzbudil dojem pronásledovaného člověka zločinci. Zločince uvidí tehdy, když se koukne do zrcadla.

zkzkz ( 26. července 2013 13:57 )

Beztak si to ukradl sám

yesman333 ( 26. července 2013 12:22 )

Tak Krejčíř se zase tak špatně nemá. Doufám, že to měl pojištěné....

jaija ( 26. července 2013 12:19 )

Chudák!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa