Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Krejčíř dostal nově 11 let za daňové úniky! Směje se však dál

Radovan Krejčíř dostal od českého soudu celkem 11 let vězení, v současné době se však pohybuje v Jihoafrické republice, kde měl také problémy se zákonem
Radovan Krejčíř dostal od českého soudu celkem 11 let vězení, v současné době se však pohybuje v Jihoafrické republice, kde měl také problémy se zákonem  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: simao, ČTK - 
30. listopadu 2012
12:23

Podnikatel Radovan Krejčíř byl dnes v Praze opět odsouzen. Tentokrát na 11 let za více než půlmiliardový daňový únik. Má to však háček. A pořádný. Podnikatel je stále na útěku a česká justice je na něj zatím krátká. Žádosti o vydání JAR odmítá, a tak nový a tvrdší rozsudek patrně zas tolik vrásek Krejčířovi nenadělal.

Rozsudek, který dnes padl u pražského městského soudu, je zatím nepravomocný. Projednával se Krejčířův daňový únik v případě jihlavské společnosti M5. Podle soudu dosáhl až půl miliardy!

A jelikož byl Krejčíř souzen již dříve, dostal souhrnný trest 11 let. Jsou do něj započítána i předchozí obvinění za další daňové a jiné podvody.

Šejdíř Krejčíř také dostal pokutu tři miliony korun. Souzen byl však v nepřítomnosti, momentálně stále ještě pobývá v Jihoafrické republice, kam utekl v dubnu 2007. Z dosahu české justice však zmizel již v červnu 2005 při domovní prohlídce.

S Krejčířem odsoudili i jeho kumpány

Spolu s Krejčířem však dnes byli souzeni i jednatelé jihlavské společnosti M5 Milan Vítek a Jaroslav Kovář. Ti odešli od soudu s pořádnými flastry - tresty na 7 a 7,5 roku vězení. Kovářovi navíc "napařil" soudce pokutu 4,9 milionu. Další jednatel společnosti Martin Haimann si bude muset počkat na samostatné projednání.

Krejčíř a spol. přitom využili dle obžaloby v případě svého "jihlavského" daňového únikujistou mezeru v zákoně. V letech 2001 a 2002 zneužili opakovaně povolení nezajišťovat celní dluh.

Co to znamená? Díky tomuto speciálnímu povolení nemuseli přímo na hranicích hotově platit clo. Jenže neudělali to ani později u banky ani spediční firmy, což měli ze zákona udělat dodatečně do 10 dnů. Díky tomu, že se rozhodli jednoduše clo neplatit, obrali stát na daních údajně o 533 milionů korun!

Krejčíř byl přitom v minulosti v ČR pravomocně odsouzen za daňové delikty a za podvod s akciemi Teplárny Otrokovice. Letos v květnu dostal osmiletý trest za vyvedení stomilionového majetku ze společnosti Technology Leasing. Nyní mu byl trest zvýšen na 11 let.

evelajn3 ( 30. listopadu 2012 17:56 )

evelajn3 ( 30. listopadu 2012 17:55 )

marie60 ( 30. listopadu 2012 13:58 )

marie60 ( 30. listopadu 2012 13:57 )

http://vtipy.netroof.eu/data/images/vlasta-pry-ma-zatim-azyl-u-knizete-pana-1.jpg

marie60 ( 30. listopadu 2012 13:49 )

http://vtipy.netroof.eu/data/images/vlasta-parkanova-a-casa.jpg

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud