Tyhle děti se radují: Díky Vám a projektu Srdce pro děti mohou k moři!

Autor: Tomáš Koníček, mokk - 
24. července 2013
06:28

Musely si hodně přivstat, ale i tak v úterý ve tři ráno na pražském letišti zářily radostí. Děti s onkologickým onemocněním letěly na ozdravný pobyt do Turecka. Díky projektu Blesk Srdce pro děti a společnosti Lidl.

Kvůli tomuto skvělému projektu mohly na letišti rozdávat úsměvy Klárka (9), Verunka (8) nebo třeba Rozárka (14). „Zabalila jsem si s sebou plyšáka Štístko, kterého mám od tety,“ chlubila se malá Veronika. „Já mám zase medvídka Míšu. Beru si ho všude s sebou,“ doplňovala ji Klára, která se prý moc těší na moře i opalování.

Poprvé v letadle

Stejně jako ona, tak i několik dalších dětí v dvaačtyřicetičlenné výpravě poprvé sedla do letadla. „Snad budu u okýnka, abych viděla svět z výšky,“ přála si dívenka. Díky ozdravnému pobytu, který pořádá občanské sdružení Sluneční paprsek, může během čtrnácti dní zapomenout na své onemocnění. V Alanayi čekají na děti teploty kolem čtyřiceti stupňů a hlavně krásně vyhřáté moře.

„Plánujeme výlet do delfinária, karneval, diskotéku, bojovku a hlavně každý den cvičení, které děti potřebují. Kvůli tomu s námi letí čtyři fyzioterapeuti,“ řekla Blesku Jana Bašeová, vedoucí turnusu a sestra z onkologie. Výprava zakotví v hotelu club Gadenia Beach, kde bude mít k dispozici lékařský dohled.

O projektu

Projekt Blesk Srdce pro děti, který organizuje deník Blesk a občanské sdružení Život dětem, pomáhá už pátým rokem vážně postiženým dětem. Na léčbu a pro zlepšení jejich těžkého života byly rozděleny už miliony korun.

Zobrazit celou diskusi