Sloni slavili v ZOO: Přiťukli si melounem!

Autor: tho - 
22. července 2013
07:07

VIDEO: Opravdu netradiční dort v neděli dostali pražští sloni od svých chovatelů. Pětiměsíční sloní slečna Sita společně se svojí rodinkou slavila 80. výročí od doby, kdy do českých zoologických zahrad přicestoval první slon.

Když se řekne melounový dort, každý si hned představí ten několikapatrový, v tomto případě s příchutí melounu a hlavně ozdobený šlehačkou… No! Ten pro slony vypadal trošku jinak! „Jednalo se o velkou dávku ovoce, ze kterého zvířatům chovatelé vyskládali velkou číslici 80,“ popsal mluvčí zoo Michal Šťastný s tím, že přesně před tolika lety totiž do Prahy přišel první slon – Baby.

Zvířata dort »spucovala « za pár minut. „Musíme s ovocem ale zacházet velice obezřetně, protože sloni poměrně snadno tloustnou,“ uvedl vrchní chovatel slonů Zoo Praha Jiří Javůrek.

První slonem byl Baby

„Prvním pražským slonem, a zároveň také prvním slonem v československých zoo, byl samec slona indického Baby,“ popsal Blesku ředitel pražské zoo Miroslav Bobek s tím, že Baby přišel do Prahy 17. 7. 1933 z Německa, odkud byl zakoupen za 51 000 Kčs.

Video V pražské zoo se slavilo: 80 let od příchodu prvního slona do českých zoologických zahrad  - Blesk - David Malík

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud