Tvář vraha: Toto je terorista, který zabil slovenského vojáka
Pomáhal spolu s dalšími při výcviku afghánských vojáků a v tu chvíli ho zastřelil terorista. Slovák Daniel Kavuliak (†35) se stal obětí teroristy Lambera Chána, který stále uniká spravedlnosti.
Nebezpečný terorista, jehož fotografii přinesl server Čas.sk, spustil palbu z kulometu na nic netušící vojáky 9. července. Přestože střelu opětovali a útočníka zadrželi, Slovák Daniel zemřel a šest jeho spolubojovníků bylo zraněno.
Slovenská jednotka cvičila příslušníky afghánských ozbrojených sil, nacvičovali činnost týmu rychlé reakce.
Teroristovi Lamberu Chánovi se však několik dní po útoku podařilo utéct z vězení. Pomohl mu při tom komplic. „To, že dokázal utéct z přísně střeženého vězení, je hrozné. Našim vojákům situaci nezávidím, musí tam být pořádně dusno. Určitě se zpřísní i bezpečnostníí opatření,“ řekl jeden ze slovenských vojáků.
Situace může být po útěku tak nebezpečného útočníka velmi nebezpečná. „Nikdo neví, jestli se stoupenci zatčeného muže, který utekl, nebudou chtít na základnu vrátit. Možná se budou snažit vojákům pomstít a ještě něco spáchají. Je tam určitě napjatá atmosféra a vojáci se obávají, co bude, a nejen ti naši,“ povzdychl si.













5. pluk špeciálneho určenia (čestný názov Žilinský pluk Jozefa Gabčíka) je elitný pluk a zároveň jediná jednotka špeciálnych síl v Ozbrojených silách SR.
V septembri 2011 odišlo 16 členov pluku na šesťmesačnú misiu ISAF v Afga-
nistane. Žilinský pluk je určený na zasahovanie proti špeciálne vycvičeným a vyzbrojeným jednotkám v obmedzených krízových oblastiach. Vojaci prvej rotácie Síl pre špeciálne operácie získali informácie, ktoré viedli k zadržaniu
stredne postaveného veliteľa Talibanu. Slovenskí vojaci mali za úlohu okrem
výcviku špeciálnych síl afganskej polície aj zhromažďovanie informácií.
Ne že terorista zabil vojáka.Občan afghanistánu zcela po právu zabil okupanta,který tam hájí teroristické zájmy pokurve.é ameriky.Neměl tam co dělat