Další špatné maso v Česku: Vepřové obsahuje nadlimitní dávky léku!

Ilustrační foto: V Českých regálech se opět objevilo špatné maso
Autor: ČTK, mokk - 
11. 7. 2013
07:05

Český trh opět zaplavilo špatné maso, a tentokrát je to vepřové! Do České republiky se mělo dostat z Belgie a obsahuje nadlimitní dávku léku Levamisolu.

Na český trh se dostala zásilka vepřového masa z Belgie s nadlimitním obsahem léku Levamisolu, informovala o tom dnes Státní veterinární správa (SVS). Zhruba 1,5 tuny chlazené krkovice s kostí bylo již distribuováno odběratelům. Veterináři se snaží zásilku dohledat. Lidské zdraví podle mluvčího SVS Josefa Dubna maso přímo neohrožuje. Nadlimitní množství léku v něm ale být obsaženo nesmí.

Veterinární inspektoři na základě informace z evropského systému rychlého varování o nadlimitním obsahu antiparazitika provedli šetření ve skladu společnosti Animalco. Maso s datem spotřeby do 1. července 2013 již ale bylo dodáno odběratelům.

"Maso je již po datu spotřeby, ale jelikož mohlo být u dotyčných odběratelů zamraženo, případně použito k výrobě uzenin, prověří tento případ Městská veterinární správa v Praze a krajské veterinární správy pro Středočeský, Jihočeský a Liberecký kraj," uvedl Duben.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tarot666 ( 11. července 2013 10:31 )

My jezdíme do Polska každej 2 den,protože to máme 15km.Nakupujeme tam už přes 20 let a za tu dobu jsme ušetřili oproti cenám v ČR statisíce a navíc jsme po žádném mase neumřeli

enriko ( 11. července 2013 10:07 )

Raději se nevsázej, prohrál bys. Všechen "bordel" jde ze západu. Včetně šílených krav.

sidneyfoster ( 11. července 2013 08:01 )

Zaplavilo nás maso asi z patnácti prasat. V každém řeznictví jsou ho desítky kilogramů. Kope se jáma 100 x 100 x 5 metrů na zahrabání kontaminovaného masa. Od soboty bude zákaz vycházení.

kdoasi ( 11. července 2013 07:55 )

Taky myslím.My jsme prostě popelnice Evropy

Zobrazit celou diskusi
Další videa