Evropská unie nám sebrala skoro vše! Vezme Česku i nivu?

Vezme Evropská unie Česku i Nivu?
Autor: fab, map, mokk - 
11. července 2013
05:01

Když už nás Evropská unie obrala o Tuzemský rum, mohla by nám teď zachránit Nivu! Na proslulou značku sýru s modrozelenou plísní a českou specialitu totiž dostali chuť Francouzi.

Pikantní pochoutku si chce přisvojit koncern Bongrain. Podle aktuálně.cz si na Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistroval značku Král sýrů modrý sýr typu Niva. Francouzům to prošlo, protože úředníci se domnívají, že tento název nebude zákazníkům splývat s produkty na našem trhu nesoucími název Niva.

Jeden z tuzemských výrobců, který má tuto značku zaregistrovánu, si to však nemyslí a proti rozhodnutí úřadu protestuje. Domnívá se, že koncern Bongrain se chce na proslulosti Nivy přiživit. Spor se nakonec nejspíš bude rozhodovat v Bruselu. Niva jako první typicky český sýr přitom už před časem získala ochranu Evropské unie a ubránila se tak Slovákům, kteří si ji také chtěli přisvojit.

Co nám zakázala EU

Pomazánkové máslo

Nejpozději do konce roku se musí Pomazánkové máslo přejmenovat. Nemá alespoň 80 % mléčného tuku, což máslo mít musí.

Marmeládu

Marmeláda může být jen z citrusů, výjimku nám EU loni zamítla. Zbývá tak jen ovocná pomazánka, džem nebo rosol.

Rum

Protože se český rum nevyrábí z cukrové třtiny, musel se přejmenovat. Od roku 2003 se tak většinou nazývá »tuzemák«.

Malé klece

Slepice musí mít prostor 750 cm2 místo dřívějších 550 cm2. »Stísněná « vajíčka se nesmí ani dovážet, což je vloni skokově zražilo.

Žárovky

Od loňska se žárovky s wolframovým vláknem nesmí vyrábět, doprodávají se jen zásoby. K mání jsou jen úsporné zářivky.

Balonky dětem

Děti do 8 let věku nesmí od předloňska samy bez dozoru dospělých nafukovat balonky. Do 14 let nesmí foukat do frkaček.

Výhodné pojistky ženám

Je konec nižšímu pojistnému pro ženy, které jsou pro pojišťovny méně rizikové než muži. Teď musí platit stejně.

Teploměry s rtutí

Klasickým rtuťovým teploměrům odzvonilo z rozkazu EU v roce 2009, prodávat se smějí jen digitální teploměry.

Zapalovač bez pojistky

Pět let už se nesmějí prodávat zapalovače bez dětské pojistky a také ty, které by dětem mohly připomínat hračky nebo jídlo.

Mučení prasat bez hraček

Prasnice trpí nudou, proto EU od letoška nařídila chovat je ve skupinách a do kotců jim dát hračky, aby nestrádaly.

Léčivé byliny

Že je jitrocel na kašel a meduňka na spánek, věděly už babičky, od letoška ale EU zakázala léčivé účinky bylin vůbec zmiňovat.

Méně úsporné lednice

Už tři roky se nesmí prodávat chladničky a mrazničky v energetické třídě B a horší. Povoleny jsou jen úsporná áčka.

Hořící cigarety

Už pět let se smějí prodávat jen cigarety, které samy zhasnou, pokud je někdo odloží. EU chce ale zakázat i krátké a ochucené cigarety.

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

itartas ( 12. července 2013 19:37 )

Oni amíci už to měli dobře promyšleno dávno s EU. Nejdříve všechny nahnat do NATA což je podmínkou pro přijetí do EU. Tak je vlastně ty státy mít pod jedním velením a vijó na ty co pozvednou hlavu proti Američanům. Všem státům odeberou pravomoce jménem Lisabonské smlouvy a pak tu máš, čeká nás pěkná masáž hřbetu. Že pracháči chtějí ovládnout svět je víc než jasné a ještě je potřeba se dostat k ropě pokud možno směrem na Rusko a pak na mohamedány. Nakonec důkazem je Irák, jménem zbraní už zabrali Američani ropné vrty a žádné zbraně nikdo nehledá.No a kdo to jako obvykle odsere? Obyčejní lidé!

gogo ( 12. července 2013 06:27 )

V komoušské podobě ??? Tady nevládnou žádní komunisté proboha !!! Zde vládne pár darebáků, z nichž někteří bývávali komunistickými papaláši, k nim se přidala veliká řada darebáků, kteří s komunisty neměli nikdy nic společného, dále se k nim přidaly zahraniční mafie, nadnárodní společnosti atd. Tato hrůzná směska zde ve skutečnosti vládne. Pomocí loutek jako je Nečas a kdokoliv jiný .. Tak je to chlapče. A ne jinak.

jote ( 11. července 2013 21:43 )

ale to se přeci musíte ptát jinde a ne nás obyčejných lidí

jote ( 11. července 2013 21:42 )

Pochybuji, že EU by nám něco vzalo, pokud vím vyjednavatel byl soudruh Telička, ten se vzdal ve svém zájmu všeho oč byl požádán. PLESK má opětně velmi špatný název článku, správně by mělo být, ČEHO SE ČESKO V ZÁJMU POLITICKÝCH KŘESEL A VÝHOD U NICH PLYNOUCÍ OCHOTNĚ VZDALO. Dnes se hodí to svádět na EU. NE je za to zodpovědné celá ta sebranka co si říká politici. Dnes nám je jasně, že EU je neživotaschopná, ale teknkráte tomu tak nebylo, lidí co vidělo za roh, bylo v tehdejší době málo

gogo ( 11. července 2013 20:40 )

Panna je sudetská Němka ??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud