Největší uzavírka D1 odstartovala: Šest mostů se nedočká rána

360p240p
Autor: ČTK - 
5. 7. 2013
21:57

Na noc z pátku na sobotu  přichystalo Ředitelství silnic a dálnic největší uzavírku dálnice D1 v její historii.  Dálnice je úplně uzavřena na dvou místech u Benešova a Velké Bíteše na Vysočině, doprava je odkloněna přes objízdné trasy, na které dohlíží policejní hlídky.  Přes noc stavbaři strhnou šest mostů.

"Stavební práce související s bouráním mostů jsou naplánovány na noční dobu, kdy je provoz na dálnici slabší, přesto nelze vyloučit, že by mohlo na objízdných trasách docházet k problémům s plynulostí provozu," řekla ČTK mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Na objízdných trasách je několik rizikových míst, a to zejména obě křižovatky ve Velké Bíteši a také křižovatka v lokalitě Křeptovský Dvůr. "Na objížďce jsou také nebezpečné zatáčky, proto je důležité při jízdě zbytečně neriskovat a nepředjíždět," upozornila mluvčí.

Mosty strhnou do obřího polštáře z písku

Na samotné demolici mostů budou stavbaři s těžkou technikou pracovat od 22:00 do 06:00. Poté, co se dálnice zcela uzavřela, začala demontáž zábradlí nad pravým jízdním pruhem a demontáž svodidel. Následně dělníci zabezpečí ochranu kabelů vedoucích středem komunikace, rozprostřou geotextilie a bagry nahrnou pod most tuny písku, do kterého následně most strhnou.

"U každého nadjezdu máme čtyři pásová rypadla. Na dvou je bourací kladivo, na jednom hydraulické nůžky a na jednom lžíce. Materiál budou odstraňovat čelní nakladače a několik nákladních aut," řekl ČTK vedoucí vysočinského projektu Jiří Krátký z OHL ŽS. Nejdříve bude odstraněna mostovka od opěr, po odstranění pilířů půjde dolů celá střední část mostu.

Bourání mostů je součástí modernizace nejstarší tuzemské dálnice. Ve dvou úsecích na Vysočině pracují stavbaři od 9. května, o měsíc později začaly práce mezi Loktem a Hořicemi. Vyjma bourání mostů stavbaři pracují za plného provozu. První most se na D1 boural počátkem června u Větrného Jeníkova na Jihlavsku.

Trasy objížděk

Doprava na dálnici D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší byla dnes ve 20:00 v obou směrech na 14 hodin zcela zastavena. Obousměrná objížďka vede v úseku D1 mezi exitem 153 Lhotka a exitem 162 Velká Bíteš po silnicích II/390, II/602 a I/37.  Na 157., 160. a 162. kilometru stavbaři v rámci rekonstrukce dálnice přes noc zbourají tři mosty. Podle harmonogramu prací by provoz měl být obnoven v sobotu v 10:00.

Objížďka povede po silnici 602Objížďka povede po silnici 602 | 


Ve 21:00 začne úplná uzavírka D1 také ve Středočeském kraji mezi Loktem a Hořicemi. Tam skončí v sobotu v 11:00.    Ve středních Čechách na Benešovsku budou osobní auta sjíždět u obce Loket. Objížďka vede přes Ledeč nad Sázavou na exit Koberovice. Kamiony musí sjet už na exitu Mirošovice a pojedou přes Tábor a Pelhřimov na exit Humpolec.

Objížďka přes Ledeč nad Sázavou je jen pro osobní auta. Kamiony musí přes Tábor a Humpolec.Objížďka přes Ledeč nad Sázavou je jen pro osobní auta. Kamiony musí přes Tábor a Humpolec. | 

Doporučujeme
horstfuxteleshop ( 6. července 2013 08:46 )

a co takhle pro čechy zlevnit dálniční známky??? anebo firma Kapsch nemá ještě dostatečně nakapsováno, Kapschovi jdou do kapsy miliardy, zatímco ministerstvu dopravy velké h.ovno

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa