Pozdrav ze záhrobí: Popravení horolezci poslali před smrtí pohled

3. července 2013
10:52

Nejbližší příbuzní, přátelé, kolegové i slovenští politici se v úterý v Horním Smokovci rozloučili se zavražděným horolezcem Peterem Šperkou (†57). Ještě před tím, než ho chladnokrevně popravili pod horou Nanga Parbat v Pákistánu teroristé, poslal se svým parťákem Antonem Dobešem pohled. Dorazil pár dnů před jejich pohřbem.

Posledního rozloučení se účastnil i primátor města Vysoké Tatry Ján Mokoš, který pohled slovenské televizi Markíza ukázal. "Chlapci ještě stihli poslat takovouto symbolickou pohlednici," řekl.

Zavraždění slovenští horolezci stačili před smrtí poslat ještě pozdravFoto:  TV Markíza

Na pohřeb Petera Šperky přišlo na tisíc lidí. Byla mezi nimi i jeho dcera Diana, která se vdala za Afghánce a konvertovala k islámu. Protože jejího otce zavraždili islámští radikálové, příbuzní si nepřáli, aby na poslední rozloučení přišla zahalená v hidžábu. Přesto se tam tak objevila.

Peter Šperka byl společně s Antonem Dobešem a dalšími šesti horolezci chladnokrevně popraven na kolenou kulkou do týla 23. června.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

itartas ( 5. července 2013 18:12 )

jarukapd: chápu

itartas ( 5. července 2013 18:11 )

minaa: víš proč? Protože ta babka 80 letá tady státu odvedla práci třeba za 40 let než ses ty narodila chytračko, ty bys jenom tu smetanu koukám!

itartas ( 5. července 2013 18:09 )

kajenka52: nech našeho prezidenta na pokoji, starej se tam o vašeho šaška!

itartas ( 5. července 2013 18:08 )

rebeka2504:souhlasím

ccir ( 3. července 2013 21:27 )

Nemáš ani páru koľko Čechov kočuje za prácou v súčasnej dobe práve na Slovensko!!! Aby si nebol milo prekvapený!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud