Ničivé zemětřesení v Indonésii: V mešitě zemřelo 6 dětí!

Při ničivém zemětřesení v Indonésii v provincii Aceh zemřelo 22 lidí, z čehož šest dětí zahynulo ve zřícené mešitě. Dalších 210 lidí bylo zraněno. Více než 1500 domů a budov spadlo nebo je zničených.
Otřesy o síle 6,1 stupně Richterovy škály poškodily nebo zničily více než 1500 domů a budov. "Zatím víme, že 22 lidí zemřelo, 210 bylo zraněno a tisíce domů byly poškozeny," uvedl mluvčí národního úřadu pro přírodní katastrofy Sutopo Purwo Nugroho.
Přesný rozsah škod ovšem místní úřady teprve zjišťují; do nejpostiženějších oblastí vyslaly vrtulník a letadlo, aby posoudily situaci především v nejpostiženějších oblastech na hranici mezi okrsky Aceh Centre a Bener Meriah.
Policie a záchranáři pokračují v prohledávání zřícené mešity, v níž zemřelo šest dětí, které se v době otřesů účastnily hodiny koránu. Dalších 14 dětí zůstalo uvězněno pod troskami.
Ohnisko otřesů bylo v hloubce deset kilometrů asi 55 kilometrů západně od města Bireun na západním okraji ostrova Sumatra.
Indonésie leží v seismicky aktivní oblasti. V roce 2004 mimořádně silné zemětřesení u pobřeží provincie Aceh vyvolalo mohutnou vlnu cunami, jež v Asii zabila 230.000 lidí.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.