Razie v Praze a Brně: Policisté našli 60 podnapilých nezletilých

Ilustrační foto: Policie měla rušnou noc  (Autor: Blesk - David Malík)
Autor: ČTK, mokk - 
29. června 2013
15:26

Policisté v Praze a Brně měli v noci z pátku na sobotu opravdu na pilno. Celkem totiž našli až 60 podnapilých lidí mladších 18 let. Rekordmanem noci byl chlapec z Brna, který nadýchal 2,47 promile.

Pražská policie hledala podnapilé nezletilé od pátečního rána a pokračovala v noci na sobotu. "Během noci jsme prohlédli nejenom opětovně parky, ale také diskotéky a kluby po městě s celkovým výsledkem 40 dětí," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Mezi podnapilými nebyly podle ní výjimkou děti mladší patnácti let, podíl dívek a chlapců nevěděla.

Nejvíce při kontrolách v Praze nadýchal šestnáctiletý chlapec ve Stromovce, u kterého policisté naměřili v dechu 1,48 promile alkoholu. Pražští záchranáři už v pátek uvedli, že na dětskou jednotku intenzivní péče v Thomayerově nemocnici vezli s otravou alkoholem patnáctiletého chlapce, který upadl do bezvědomí. Podle Kropáčové policisté podnapilé děti převáželi na místní oddělení, kde si je pak vyzvedávali jejich rodiče.

V Brně policie objevila šest opilých lidí pod 18 let, řekl ČTK mluvčí brněnské policie Pavel Šváb. Podle mluvčího brněnských strážníků Jakuba Ghanema kontrolovala městská policie odpoledne parky, večer restaurace a kluby. Našla pět nezletilých pod vlivem alkoholu a z nich šestnáctiletého mladíka, který měl v dechu 2,47 promile alkoholu, odvezla do dětské nemocnice. V okrese Brno-venkov policisté podle Švába ve 26 kontrolovaných restauracích našli 13 opilých mladých lidí, nejvíc naměřili v dechu 1,17 promile alkoholu.

"Zarážející je to, že děti nepijí víno, ani nic lehčího, ale ve většině případů pili vodku, jdou po tvrdším alkoholu," podotkla Kropáčová. Testy na drogy byly u všech v Praze kontrolovaných dětí negativní.

Policie nyní vyšetřuje, jak se děti k alkoholu dostaly. "Někdo se přiznal k tomu, že mu ho koupil nebo dal starší kamarád, ale ve většině případů děti zapírají a tvrdí, že ho někde našly nebo že vůbec neřeknou, od koho ho mají," doplnila pražská policejní mluvčí.

manolla1 ( 30. června 2013 10:48 )

Není to až tak pravda, rodiče můžou mít výchovu v pohodě, ale někdy stačí dobrá parta kamarádů, aj. a průšvih je na světě raz dva. Mladý člověk chce vyzkoušet všechno, si myslím. Ale nemělo by se to opakovat, to si snad přeje každý normální rodič.

zasejedna ( 29. června 2013 17:50 )

Když on ten alkohol ve finále vyjde levněji než nealko a navíc, puberťáci se cítí dospěleji a IN

reggina ( 29. června 2013 17:20 )

To je na rodicich, myslim to, pres koleno a na holou.....

namoroman ( 29. června 2013 16:48 )

Kdo bude chtít,tak si alkohol vždycky obstará. Policie by měla dělat šťáry na dealery drog, kteří se promenádují na veřejných místech-to by bylo mnohem užitečnější! Řešit větší zlo!!I když takovéto akce mají také opodstatnění

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud