Na Nagyovou kvůli statisícovým odměnám útočili na ulici! Randák vinu odmítá!

Karel Randák je stíhán za zveřejnění odměn Nečasovy "pravé ruky" Jany Nagyové.  (Autor: ČTK, archiv)
Autor: psch, ČTK - 
26. června 2013
12:50

Dřela jako kůň i po nocích. To byl podle expremiéra Nečase důvod, proč Jana Nagyová dostávala statisícové odměny. Prý si je zasloužila. Dnes se její nestandardní odměny řešily u soudu. Bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák, který je zveřejnil, vinu odmítl. Nagyovou to prý zásadně poškodilo – lidé na ní na ulici pořvávali, žádali finanční pomoc, exšéfka Nečasova kabinetu se dokonce bála vydírání.

Randák dnes u soudu vinu odmítl. Obžaloba jeho a bývalou zaměstnankyni Úřadu vlády Lenku Pikorovou viní z neoprávněného nakládání s osobními údaji. Zveřejnění odměn prý výrazně zhoršilo pověst Nagyové.

Pikorová podle obžaloby jakožto asistentka Nagyové přebírala mimo jiné i její výplatní pásky a dvě z nich v roce 2011 předala Randákovi za účelem zveřejnění v médiích.

Plat, výše odměn a osobní údaje

Pásky obsahovaly nejen údaje o platu a výši odměn, ale také jméno a příjmení Nagyové či údaj o její zdravotní pojišťovně. Randák dokumenty údajně předal internetovému deníku Insider, který je 16. ledna 2012 zveřejnil.

Nechvalná popularita

"Poškozené Mgr. Janě Nagyové bylo závažným způsobem zasaženo do soukromí a osobního života, neboť poškozená se poté stala veřejně známou, ačkoliv není veřejnou osobou, výrazně se zhoršila její pověst a došlo k poškození na cti,“ uvedla státní zástupkyně Martina Adámková.

„Lidé ji do současné doby poznávají na ulici, kdy často dochází k osočování poškozené na veřejnosti ze strany neznámých osob," doplnila.

Bála se vydírání

Nagyová prý bývala ze strany cizích lidí bezdůvodně žádána o finanční výpomoc, má obavy z vydírání a stává se terčem "nadávek a nepříjemných poznámek". Toho se nyní však bát už nemusí, protože už téměř dva týdny sedí v chládku vazební cely.

Stotisícové odměny

Podle zveřejněných informací brala Nagyová jako vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády základní plat kolem 30 tisíc, mzda se jí ale díky odměnám a příspěvkům několikanásobně zvýšila. Například jeden měsíc měla prý na výplatní pásce celkem 273 tisíc hrubého, tedy zhruba 190 tisíc čistého.

itartas ( 27. června 2013 08:58 )

clio: blbeček vždy zůstane blbečkem, když tvrdí, že když já dostanu v práci od šéfa odměnu 30 tisíc což jsem dostala, tak je to jako na účet daň. poplatníků? Se vzpamatuj hňupe!

itartas ( 27. června 2013 08:54 )

tomik007: nauč se psát troubo, a několikráte jsem tě vyzvala ať si jdeš hrát s dětmi na písek, protože ještě jsi zde nenapsal jediný rozumný názor!

itartas ( 27. června 2013 08:53 )

...pane nebo paní kdo hovoří o tom, nebo kde jste slyšel o tom, že někdo bral každý měsíc 200 litrů odměn?

clio ( 26. června 2013 18:07 )

Jedině tak mu ho třela po nocích

clio ( 26. června 2013 18:06 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud