Na Nagyovou kvůli statisícovým odměnám útočili na ulici! Randák vinu odmítá!

Karel Randák je stíhán za zveřejnění odměn Nečasovy "pravé ruky" Jany Nagyové.
Autor: psch, ČTK - 
26. 6. 2013
12:50

Dřela jako kůň i po nocích. To byl podle expremiéra Nečase důvod, proč Jana Nagyová dostávala statisícové odměny. Prý si je zasloužila. Dnes se její nestandardní odměny řešily u soudu. Bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák, který je zveřejnil, vinu odmítl. Nagyovou to prý zásadně poškodilo – lidé na ní na ulici pořvávali, žádali finanční pomoc, exšéfka Nečasova kabinetu se dokonce bála vydírání.

Randák dnes u soudu vinu odmítl. Obžaloba jeho a bývalou zaměstnankyni Úřadu vlády Lenku Pikorovou viní z neoprávněného nakládání s osobními údaji. Zveřejnění odměn prý výrazně zhoršilo pověst Nagyové.

Pikorová podle obžaloby jakožto asistentka Nagyové přebírala mimo jiné i její výplatní pásky a dvě z nich v roce 2011 předala Randákovi za účelem zveřejnění v médiích.

Plat, výše odměn a osobní údaje

Pásky obsahovaly nejen údaje o platu a výši odměn, ale také jméno a příjmení Nagyové či údaj o její zdravotní pojišťovně. Randák dokumenty údajně předal internetovému deníku Insider, který je 16. ledna 2012 zveřejnil.

Nechvalná popularita

"Poškozené Mgr. Janě Nagyové bylo závažným způsobem zasaženo do soukromí a osobního života, neboť poškozená se poté stala veřejně známou, ačkoliv není veřejnou osobou, výrazně se zhoršila její pověst a došlo k poškození na cti,“ uvedla státní zástupkyně Martina Adámková.

„Lidé ji do současné doby poznávají na ulici, kdy často dochází k osočování poškozené na veřejnosti ze strany neznámých osob," doplnila.

Bála se vydírání

Nagyová prý bývala ze strany cizích lidí bezdůvodně žádána o finanční výpomoc, má obavy z vydírání a stává se terčem "nadávek a nepříjemných poznámek". Toho se nyní však bát už nemusí, protože už téměř dva týdny sedí v chládku vazební cely.

Stotisícové odměny

Podle zveřejněných informací brala Nagyová jako vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády základní plat kolem 30 tisíc, mzda se jí ale díky odměnám a příspěvkům několikanásobně zvýšila. Například jeden měsíc měla prý na výplatní pásce celkem 273 tisíc hrubého, tedy zhruba 190 tisíc čistého.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

itartas ( 27. června 2013 08:58 )

clio: blbeček vždy zůstane blbečkem, když tvrdí, že když já dostanu v práci od šéfa odměnu 30 tisíc což jsem dostala, tak je to jako na účet daň. poplatníků? Se vzpamatuj hňupe!

itartas ( 27. června 2013 08:54 )

tomik007: nauč se psát troubo, a několikráte jsem tě vyzvala ať si jdeš hrát s dětmi na písek, protože ještě jsi zde nenapsal jediný rozumný názor!

itartas ( 27. června 2013 08:53 )

...pane nebo paní kdo hovoří o tom, nebo kde jste slyšel o tom, že někdo bral každý měsíc 200 litrů odměn?

clio ( 26. června 2013 18:07 )

Jedině tak mu ho třela po nocích

clio ( 26. června 2013 18:06 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa