Klaus odmítá adopci homosexuály: Který ze dvou tatínků je maminka?

Klaus na svém webu zveřejnil karikaturu, která se týká adopce homosexuálními páry.
Autor: ČTK - 
20. 6. 2013
13:56

Exprezident Václav Klaus na svém webu zveřejnil karikaturu s homosexuálními rodinami. Děvčátko se na ní ptá, který z jeho dvou otců je jeho matka. Podobně se dotazuje i syn páru lesbických matek, kdo z nich je jeho otec. Klaus je odpůrce registrovaného partnerství i adopcí homosexuály.

Podle Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD) exprezident jen posiluje stereotypy. Podle členky vládních výborů pro práva dítěte a pro sexuální menšiny Džamily Stehlíkové Klaus karikaturou útočí na děti, které se dvěma matkami či otci vyrůstají, a přispívá k netoleranci.

Karikatura se na webu objevila bez dalšího komentáře jen s titulkem Bez názvu. "Autor obrázku jej věnoval panu prezidentovi na jeho pondělní přednášce v rámci cyklu Hovory na pravici," sdělil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

"Nás těší, že toto téma je natolik zajímavé, že se jím bývalý prezident zabývá. Bohužel ale jen reprodukuje stereotypy, které se nezakládají na pravdě. Mrzí nás, že si o tom nic nezjistil a neseznámil se s výzkumy," řekl ČTK sociolog Zdeněk Sloboda z PROUDu. Podle něj zjištění psychologů i sociologů ukázala, že děti dvou matek či dvou otců nemají s určením role svých rodičů problém. Stejně jako v ostatních rodinách se partneři musí dohodnout, kdo nakoupí, vypere, uvaří, vyzvedne dítě ze školy či ho dovede do kroužku, dodal Sloboda.

Klaus ještě jako hlava státu v jednom z rozhovorů řekl, že práva dětí jsou zrůdnost, proti které prý bude bojovat, "co mu ještě síly dají". Před lety vetoval zákon o registrovaném partnerství. Sněmovna ho ale přehlasovala, takže od července 2006 mohou gayové a lesby uzavírat svazky. Adopce norma registrovaným zakazuje.

Doporučujeme
edwwi ( 7. září 2013 13:41 )

Podle mě je mnohem lepší, když se o dítě starají dva muži či dvě ženy, než když je dítě samo v sirotčinci, nebo, nedejbože, když dítě týrají jeho vlastní rodiče.

rentierskej ( 21. června 2013 12:08 )

klaus má pravdu!

rentierskej ( 21. června 2013 12:07 )

klaus neměl dost HNĚDÉ barvy! dyk more!

rentierskej ( 21. června 2013 12:06 )

že ty jim závidíš?

rentierskej ( 21. června 2013 12:05 )

o.k., tak tedy: buzerantů a leseb, či ***ů a leseb, nebo přihřátých a leseb...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa