Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Klaus odmítá adopci homosexuály: Který ze dvou tatínků je maminka?

Klaus na svém webu zveřejnil karikaturu, která se týká adopce homosexuálními páry.
Klaus na svém webu zveřejnil karikaturu, která se týká adopce homosexuálními páry.  (Autor: Blesk - Petr Novotný, reprofoto klaus.cz)
Autor: ČTK - 
20. června 2013
13:56

Exprezident Václav Klaus na svém webu zveřejnil karikaturu s homosexuálními rodinami. Děvčátko se na ní ptá, který z jeho dvou otců je jeho matka. Podobně se dotazuje i syn páru lesbických matek, kdo z nich je jeho otec. Klaus je odpůrce registrovaného partnerství i adopcí homosexuály.

Podle Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD) exprezident jen posiluje stereotypy. Podle členky vládních výborů pro práva dítěte a pro sexuální menšiny Džamily Stehlíkové Klaus karikaturou útočí na děti, které se dvěma matkami či otci vyrůstají, a přispívá k netoleranci.

Karikatura se na webu objevila bez dalšího komentáře jen s titulkem Bez názvu. "Autor obrázku jej věnoval panu prezidentovi na jeho pondělní přednášce v rámci cyklu Hovory na pravici," sdělil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

"Nás těší, že toto téma je natolik zajímavé, že se jím bývalý prezident zabývá. Bohužel ale jen reprodukuje stereotypy, které se nezakládají na pravdě. Mrzí nás, že si o tom nic nezjistil a neseznámil se s výzkumy," řekl ČTK sociolog Zdeněk Sloboda z PROUDu. Podle něj zjištění psychologů i sociologů ukázala, že děti dvou matek či dvou otců nemají s určením role svých rodičů problém. Stejně jako v ostatních rodinách se partneři musí dohodnout, kdo nakoupí, vypere, uvaří, vyzvedne dítě ze školy či ho dovede do kroužku, dodal Sloboda.

Klaus ještě jako hlava státu v jednom z rozhovorů řekl, že práva dětí jsou zrůdnost, proti které prý bude bojovat, "co mu ještě síly dají". Před lety vetoval zákon o registrovaném partnerství. Sněmovna ho ale přehlasovala, takže od července 2006 mohou gayové a lesby uzavírat svazky. Adopce norma registrovaným zakazuje.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

edwwi ( 7. září 2013 13:41 )

Podle mě je mnohem lepší, když se o dítě starají dva muži či dvě ženy, než když je dítě samo v sirotčinci, nebo, nedejbože, když dítě týrají jeho vlastní rodiče.

dadaveve ( 21. června 2013 08:37 )

jo jo, taky mi nevadí, když to teda není přehnaný...

dadaveve ( 21. června 2013 08:34 )

jo jo, má vztek že s tím nemůže vyjít na veřejnost a musí to tutlat... A dítě, že si musel udělat s takovou ošklivkou

danuska555 ( 20. června 2013 23:25 )

Neni vubec vhodne aby se bukvice vysmivala bukvici! Vite koho mam na mysli ze jo?

pepen ( 20. června 2013 14:36 )

Ten dement kritizuje homosexuály-při tom je tu skrytá buzerantka-zlodějská !!!!!!!Měl by už chcípnou-co tu nadělal zla-kretén-hnusnej!!!!!!!!!!Za tu amnestii bych ho vykleštil,zmetka....

Zobrazit celou diskusi