Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Zázrak v Motole: Kačenka (9) se po roce probudila z kómatu!

Autor: psch - 
14. června 2013
13:24

Zázrak, který se jen tak nevidí. Jak pro rodiče malé Kačenky (9), tak pro lékaře, kterým se malou holčičku podařilo probrat po roce z kómatu. Vyzkoušeli na ní neosvědčenou metodu, která neměla obdoby ani v Evropě, ani ve světě. A risk se vyplatil. Kačenku už propustili z nemocnice.

Zlé zprávy z nemocnice přišly v lednu 2012. Tehdy lékaři rodičům malé Kačenky sdělili, že má dívka zánět míchy a mozku. Diagnóza, přesněji receptorová encefalitida, spočívá v produkci látek, které způsobují poruchy mozku, informují Novinky.cz.

Už v lednu rodiče věděli, že je čeká běh na dlouhou trať. Na jeho začátku si ale jen horko těžko mohli představit, že jejich milovaná dcera stráví více než 11 měsíců v kómatu.

Když žádná dosud známá léčba nezabírala, doktoři se rozhodli pro velmi riskantní krok. Zvolili léčebnou metodu, která není certifikovaná v Evropě, ale neznají ji ani jinde ve světě. A naštěstí se podařilo.

Slyšela jsem, jak maminka pláče

Tisíce hodin strávených u Kačenčiny postýlky přeci jen k něčemu vedly. Po neuvěřitelných 361 dnech v kómatu se dívenka probudila. „První jsem slyšela mámin hlas. A pak jak máma i sestřička brečí, ale štěstím. Ještě jsem neviděla, ale to se pak po týdnu nebo víc zlepšilo,“ řekla Právu Kačenka.

Po více než roce trápení se vše obrátilo k dobrému. Celých 444 dní Kačenka strávila v nemocnici, 5. dubna letošního roku ji pustili z nemocnice. První dny po probuzení už dokázala číst, vyjmenovat násobilku nebo hrát slovní fotbal.

aluman ( 15. června 2013 02:15 )

"Když už byla situace beznadějná a nezabírala ani jedna ze známých linií léčby, rozhodli se lékaři vyhnat čerta ďáblem. Nasadili na vlastním tělem produkované protilátky, které napadly nervovou tkáň, léčbu necertifikovanou v Evropské unii a neznámou i jinde na světě." novinky.cz

jiznicechy ( 15. června 2013 01:32 )

Pod tímto nickem není muž, nýbrž žena!!! Stará zapšklá zlá babizna, neuvěřitelná kreatura.

dobrotka ( 14. června 2013 23:52 )

Zboznuju muze, kteri se nestydi za slzy

phantomas ( 14. června 2013 23:11 )

Ty jedna p*** *******á, ještě jsi zapomněl napsat že je ta její péče placená z tvých daní. Takoví zmetci, jako jsi ty, by se měli utrácet hned v porodnici.

sabika ( 14. června 2013 22:18 )

z takových informací běhá úžasný mráz po zádech....je to opravdu zázrak a smekám před doktory, kteří šli do rizika......holčička vypadá skvěle a je bez následků...opravdu zázrak...škoda, že si spousta lidí neváží svého života a pořád řeší prkotiny....tak už jen pohodový život jí a její rodině

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud