Papež František: Ve Vatikánu jsou homosexuálové i korupce

Autor: shp - 
12. 6. 2013
08:58

Papež František překvapil svou otevřeností. Prohlásil totiž, že ve Vatikánu existuje korupce a že i na místě nejsvatějším jsou homosexuálové.

František to řekl minulý týden při soukromém setkání se zástupci latinskoamerické a karibské církevní konfederace (CLAR). Jeho výroky jako první zveřejnila chilská katolická webová stránka Reflection and Liberation.

Lobby homosexuálů

Papež se kromě jiného bavil o poměrech v kurii, tedy v jakémsi řídícím administrativním orgánu Vatikánu. „V kurii jsou zbožní lidé, opravdu zbožní. Je tam ale také proud korupce, a to je pravda. Mluví se o lobby homosexuálů, a také to je pravda, i ta tam je. Musíme zvážit, co s tím můžeme dělat,“ cituje přepis Františka.

Bez komentáře

Konverzace byla vedena španělsky. Po zveřejnění na webové stránce byla přeložena do dalších jazyků a objevila se na dalších katolických webech. Mluvčí Vatikánu Federico Lombardi k tomu řekl, že rozhovor, z něhož je citováno, byl soukromý, takže jeho obsah nehodlá komentovat.

Vydírání kvůli gayům

Podobné výroky o poměrech ve Vatikánu se objevily před letošní rezignací Františkova předchůdce papeže Benedikta XVI. Italské sdělovací prostředky tehdy psaly o mocné vatikánské "lobby homosexuálů", kvůli níž je pontifik vystaven vydírání.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

reggina ( 12. června 2013 11:29 )

Kolik lubrikacniho gelu za peníze od Kalouska!.......

avina ( 12. června 2013 10:31 )

Putno,utíkej tam--více se zviditelníš!!!Zkusil jsi to na nečisto mezi 65 kandidáty prof.--ty ,vedle některých nicke/psal práce z jiného oboru,protože pro buzny vyměřil více času/.

sores ( 12. června 2013 10:08 )

 A proč by mezi nimi neměli být i t.eplouši? Přeci se jim tak přirozená věc jako je sex daný člověku přírodou nevykouří z palice!Jsou to chudáci, přijdou o potěšení. A korupce je stará jako lidstvo samo, je a bude naprosto všude pokud se vyplatí uplácet.

itartas ( 12. června 2013 09:36 )

A o tom to je, nepřijde vám, že se tu začíná odvíjet nenápadně něco hnusného, že totiž být hetero snad bude nenormální a být homosexuální bude normální. Akademická obec v našem státě nám to názorně předvedla s Putnou.

krupan10 ( 12. června 2013 09:26 )

měli bychom tam poslat Putnu

Zobrazit celou diskusi
Další videa